تاریخ: 2017-07-01 شناسه خبر: 50842

شبکه ورزش فکری به حال گزارشگران خود کند؛

باز هم کم لطفی گزارشگران صداوسیما نسبت به ورزش بانوان

کیمیا علیزاده

هنگام پخش مبارزه فینال کیمیا با تکواندوکار اهل ساحل عاج گزارشگران با سابقه صداوسیما در شبکه ورزش چون مبتدیان صحبت کردند تا زحمات کیمیا را کوچک جلوه کنند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کیمیا علیزاده دختر نابغه تکواندوی ایران، در بیست و سومین دوره از رقابت‌های جهانی تکواندو با کسب مدال نقره به کار خود پایان داد؛ او در حالی برای ششمین بار تاریخ سازی کرد که با مصدومیت‌های زیادی چه بعد از جراحی مچ پای چپ و چه از ناحیه دست راست و همچنین مچ پای راست رنج می‌برد. اما هنگام پخش مبارزه فینال کیمیا با تکواندوکار اهل ساحل عاج مجریان با سابقه صداوسیما در شبکه ورزش چون مبتدیان صحبت کردند تا زحمات کیمیا را کوچک جلوه کنند.

هنوز از روزی که یکی از مجریان ورزشی صداوسیما لیلا رجبی را بی‌غیرت خواند، یک سال نگذشته است. لیلا رفت اما چه از جان کیمیا می‌خواهند؟! اینبار تمام هجمه‌ها به سمت کیمیا علیزاده نشانه رفت. آنهم در شرایطی که مدال نقره و تاریخ‌سازی او حتمی شده بود. گزارشگران و کارشناسان ورزشی تلویزیون (شبکه ورزش) از اول گزارش مبارزه کیمیا، قهرمان نوزده ساله و محبوب کشورمان در فینال مسابقات قهرمانی جهان شروع کردند به حمله به نوع مبارزه کیمیا و نقد تند، در مقابل تحسین رقیب ساحل عاجی کیمیا، بدون در نظر گرفتن مصدومیت‌های نابغه تکواندوی کشورمان. این گروه از ناراضیان نقره کیمیا که رقیب ساحل عاجیِ کیمیا را ورزشکاری از کشور ناشناس آفریقایی یا به قول خودشان یکی از این جزیره‌های جدید معرفی کردند، گویا نمی‌دانند «روس گباگبی» از ساحل عاج در این مسابقات همان قدرهایی را شکست داد که مطرح و شناخته شده بودند. در حالی که کیمیا در فینال با وجود مصدومیت شدید از جان مایه گذاشت و واژه غیرت را تداعی کرد.

متاسفانه برای چندمین بار است که در صداوسیما ایران شاهد این نوع خصومت با ورزش بانوان هستیم. در چنین شرایطی شبکه ورزش فکری به حال گزارشگران خود کند تا بیشتر از این به بدنه ورزش بانوان صدمه نزنند.

وقتی انتقادات به نقره کیمیا بالا رفته بود، نابغه تکواندوی ایران که در این مسابقات با وجود مصدومیت و دلخوری از برخی افراد، همچون گذشته با تمام توان ظاهر شد، در آخرین پستی که در حساب کاربری اینستاگرام خود منتشر کرد از مردم ایران و مربی‌اش (مهرو کمرانی) به خاطر از دست دادن مدال طلا عذرخواهی کرد.

کیمیا به نمایندگی از دختران ورزشکار ایرانی در کنار تحمل تمام سختی‌ها، مرارت‌ها و کم لطفی‌ها توانست واژه غیرت و حمیت را به نمایش بگذارد اما برخی به راحتی اینگونه سخن به زبان می‌رانند. آیا هنوز هم نمی‌خواهیم قبول کنیم بانوان ورزشکار کشورمان که اینگونه در میادین جهانی مبارزه می‌کنند، به دنبال این هستند تا به دنیا ثابت کنند دختران در ایران اسلامی قوی‌تر و فعال‌تر از سایر کشورها هستند. جا دارد گزارشگران و کارشناسان ورزشی تلویزیون (شبکه ورزش( بابت کم‌لفطی‌ای که به کیمیا روا داشتند از او معذرت خواهی کنند.

اولین مدال نقره جهانی تکواندوی زنان در دستان کیمیا علیزاده (اینجا)

2 پاسخ به “باز هم کم لطفی گزارشگران صداوسیما نسبت به ورزش بانوان”

 1. سارا گفت:

  Like like like like like like
  Vaghan sharm avAreeew gozareshashon

 2. زیبا گفت:

  ببنید عزیزان
  احساسات چیز خوبیه ولی اصلا کاری به مصدومیت ندارم
  من تمام مسابقات کیمیا المپیک و جهانی قبل و جهانی امسال را از یوتیوب دیدم مستقیم
  کیمیا ضعف بسیار بزرگی داره و اونم تک فنه بودنه

  تکواندو فقط ضربات سر نیست
  ابدولیو موندولیو ضربات چرخشی چی پس؟ کیمیا باید روی روش مسابقه دادن و ضربات روی بدن هم کار کنه
  مصدومیت همیشه بوده و بدتر ازین هم خواهد بود برای کیمیای عزیز و هر فرد دیگر در ورزش حرفه ای
  بخشی از مصدومیتش به شیوه تکراری مبارزش برمیگرده که دستش را حفاظ ضربات پا میکنه و فقط دنبال ضربات سره
  اگر برتری قدیش نبود خیلی دچار مشکل میشه با این روش مبارزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *