تاریخ: 2017-07-16 شناسه خبر: 51283

کاراته قهرمانی آسیا؛ ناکامی رزیتا علیپور / مبینا کاویانی برنزی شد

چهاردهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در حالی پیگیری شد که در بانوان رزیتا علیپور از رسیدن به مدال ناکام ماند و مبینا کاویانی در شانس مجدد بالا آمد و صاحب گردن آویز برنز شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ چهاردهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در حالی پیگیری شد که در بانوان چالاکی و رزیتا علیپور از رسیدن به مدال ناکام ماندند و مبینا کاویانی در شانس مجدد بالا آمد و صاحب گردن آویز برنز شد.

اما رزیتا علیپور در دور اول برابر آیامی موریگوچی از (ژاپن) یک بر صفر شکست خورد و با باخت آیامی موریگوچی از (ژاپن) مقابل حریفی از کشو چین، رزیتا علیپور نیز از گردونه رقابت‌ها حذف شد .

و اما مبینا کاویانی که در دور اول برابر کایو سومیا از (ژاپن) دو بر صفر شکست خورده بود، با راهیابی حریف ژاپنی به فینال مبینا کاویانی مبارزاتش را در جدول رپه شارژ ( بازنده‌ها) برای کسب مدال برنز ادامه داد تا کور سوی امیدی برای کسب مدال وجود داشته باشد. کاویانی برابر جو چائو از (چین تایپه) قرار گرفته بود که عنوان سومی آسیا در سال ۲۰۱۳ را در کارنامه داشت. اما او موفق شد ۵ بر صفر حریفش را شکست دهد. در نهایت مبینا کاویانی ملی پوش وزن ۶۸_ کیلوگرم ۷ بر ۰ نماینده تاجیکستان را هم در جدول رپه شارژ مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

تیم ملی ایران با کسب ۳۲ مدال طلا ، نقره و برنز در صدر جدول رده بندی مدالی تا پایان روز دوم مسابقات قهرمانی آسیا قرار دارد.

اسامی بانوان مدال آور:

طلا:

رده سنی جوانان:

کاتای تیمی دختران(ستاره خاکپور، آرزو لونجی و محدثه نائیجی)
کاتای انفرادی، حدیثه جمال
وزن ۵۳-کیلوگرم: فاطمه سعادتی

رده سنی امید:

کاتای انفرادی: فاطمه صادقی
وزن۶۸-کیلوگرم: شقایق واحدی
وزن ۶۸+کیلوگرم: شبنم واحدی
وزن ۵۵-کیلوگرم: آویشن باقری

نقره:

رده سنی جوانان:

وزن ۴۸-کیلوگرم: لیلا برجعلی
وزن ۵۹+کیلوگرم: مینا یوسفی

رده سنی امید:

وزن ۵۰-کیلوگرم: سارا بهمن یار

برنز:

رده سنی نوجوانان:

کاتای انفرادی: زینب السادات حسینی
وزن ۵۴+کیلوگرم: حدیث طالبی

رده سنی جوانان:

وزن ۵۹-کیلوگرم: مبینا حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.