تاریخ: 2017-07-19 شناسه خبر: 51432

بعد از بازگشت بانوان از مسابقات کاراته قهرمانی آسیا؛

مربی تیم ملی کاراته بانوان: نمی‌توان از بانوان ایراد فنی گرفت

کاراته قهرمانی آسیا؛ صعود شگفت انگیز کومیته تیمی بانوان به فینال آسیا

پگاه زنگنه با اشاره به اینکه بانوان آمادگی بدنی بالایی داشتند، عنوان کرد: از لحاظ فنی نمی‌توان ایرادی گرفت چرا که طلای تیمی گویای آمادگی بالای آنها است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پگاه زنگنه مربی تیم ملی کاراته بانوان در خصوص عملکرد شاگردانش در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: همانطور که در بخش انفرادیِ رده سنی امید که از پنج وزن چهار فینالیست داشتیم، پیش‌بینی کرده بودیم در رده سنی بزرگ‌سالان هم از چهار فرصت سه فینالیست داشته باشیم. اما نتایج در کومیته انفرادی بزرگسالان رضایت بخش نبود و تنها یک مدال برنز به دست آوردیم.

مربی تیم ملی کاراته بانوان خاطر نشان کرد: باید ریشه‌یابی شود که چرا نتایج در بخش انفرادی علیرغم شایستگی بانوان کاراته‌کای ایران به این صورت رقم خورد. البته یکی دو مورد هم به دلیل غفلت بانوان در جریان مبارزات مدال را از دست دادیم. به عنوان مثال فاطمه چالاکی در وزن ۵۵-کیلوگرم، در حالی مغلوب حریف ژاپنی خود شد که تا دو ثانیه پایانی مبارزه از حریفش پیش بود، اما در همین زمان به دلیل غفلت لحظه‌ای نتیجه را واگذار کرد. در حالی که حریف ژاپنی موفق به کسب طلای این وزن شد.

زنگنه افزود: رزیتا علیپور در دور نخست بخش انفرادی کومیته بانوان در شرایطی که از هر نظر از حریفش سر بود، حذف شد. اما علیپور در  بخش تیمی کاراته‌کای ژاپنی و دارنده مدال طلای وزن ۶۸-کیلوگرم را پشت سر گذاشت. حمیده عباسعلی هم در بخش تیمی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. او نیز بازی سخت و حساسی مقابل آیومی ژاپنی داشت که توانست ۶ بر ۲ پیروز شود تا تیم به فینال راه یابد.

او همچنین گفت: محدثه آقایی نیز اولین حضور خود در رده سنی بزرگ‌سالان مسابقه کاراته قهرمانی آسیا را تجربه می‌کرد و نباید انتظار زیادی از او داشت، گرچه در بخش تیمی حضور نداشت، اما در بخش انفرادی عملکرد رضایت بخشی داشت.

وی با اشاره به اینکه بانوان از هر نظر آمادگی بدنی بالایی داشتند، عنوان کرد: از لحاظ فنی نمی‌توان ایرادی به بانوان گرفت چرا که طلای تیمی گویای آمادگی بالای آنها است. دو تن از اعضای کومیته تیمی ژاپن مدال طلای وزن خود را کسب کرده بودند و مغلوب بانوان ایرانی شدند. نظر شخصی بنده این است که بانوان در مبارزات انفرادی حریفان را دست کم گرفته بودند. به همین دلیل پیش از مسابقات کومیته تیمی به خودشان آمدند و با یک مدال خوشرنگ جبران کردند.

اخبار مرتبط:

کاراته قهرمانی آسیا؛ ناکامی رزیتا علیپور / مبینا کاویانی برنزی شد

کاراته قهرمانی آسیا؛ کومیته تیمی بانوان طلایی شد

کاراته قهرمانی آسیا؛ حذف سه بانوی کاراته‌کا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.