تاریخ: 2017-08-02 شناسه خبر: 51819

تمجید زهرا نعمتی از سوی سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک

تمجید زهرا نعمتی از سوی سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک

سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس کمیته پارالمپیک آمریکای جنوبی، به موفقیت برخی از ورزشکاران از جمله دو ورزشکار ایرانی در بزرگ‌ترین رویداد تاریخی این قاره پرداخته است.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، برگزاری بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو تاریخی‌ترین رویداد ورزش معلولان برای قاره آمریکای جنوبی بود. بازی‌های ۲۰۱۶ ریو، از حیث عملکرد ورزشکاران بهترین دوره بود و از نظر فروش بلیت در جایگاه دوم قرار داشت.

طبق اعلام سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک از این رقابت‌ها دو میلیون و ۱۵۰ هزار نفر دیدن کردند و یک میلیون نفر از طریق شبکه‌های دیجیتال کمیته بین‌المللی پارالمپیک به تماشای این مسابقات نشستند. همچنین این بازی ها در ۱۵۴ کشور پوشش رسانه‌ای داده شد که از این حیث، اتفاقی تاریخی بود.

در بخشی از این گزارش به زهرا نعمتی، کماندار ایرانی، پرداخته که پرچمدار کشورش در بازی های المپیک نیز بود. بازنشر گفته‌های نعمتی در خصوص مردم برزیل، از طریق سایت کمیته بین المللی صورت گرفته است: «مردم برزیل بسیار در طول برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک با من مهربان بوده‌اند. آنها رفتار بسیار خوبی با من داشته‌اند. تمام کاری که من انجام داده‌ام این بوده که این انرژی را از آنها گرفته تا در کارم از آن کمک بگیرم.»

۲۲ رشته ورزشی در بازی های پارالمپیک ریو برگزار شد که نسبت به دوره قبل آن در لندن، دو رشته بیشتر بود. کانو و سه گانه برای نخستین بار در این دوره از بازی‌ها برگزار شدند.

حضور ۴۳۲۸ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان که از این تعداد، ۱۶۷۰ نفر هم ورزشکار زن بودند، جالب توجه بود.

در بخش دیگری از این مطلب به سیامند رحمان اشاره شده و اینکه او نخستین پارالمپینی است که بالای ۳۰۰ کیلوگرم وزنه زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *