تاریخ: 2017-08-06 شناسه خبر: 51865

رویای دوختن ستاره نخست به سینه بازیکنان هر دو تیم؛

پیش بازی فینال یورو ۲۰۱۷ زنان؛ هلند و دانمارک

همه چیز درباره فینال یورو ۲۰۱۷ زنان ؛ هلند و دانمارک

یورو 2017 زنان با صعود دانمارک و هلند به فینال، به داغ‌ترین و واپسین شب‌هایش رسید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در ادامه رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال زنان اروپا ۲۰۱۷ هلند و دانمارک با شکست انگلیس و اترش در نیمه نهایی به فینال یورو ۲۰۱۷ زنان رسیدند.

هلند با نتیجه ۳ بر صفر تیم قدرتمند انگلیس را شکست داد و به فینال رسید. دانمارک نیز موفق به شکست اتریش در ضربات پنالتی شد و به فینال رقابت‌های یورو راه پیدا کرد. دانمارک ۰ (۳) _ اتریش ۰ (۰)

به این ترتیب هلند و دانمارک که در مرحله گروهی مسابقات در یک گروه ( گروه A ) بودند، قرار است در فینال یورو ۲۰۱۷ در فینال باید رودرروی یکدیگر حاضر شوند. تیم ملی زنان دانمارک در جایگاه ۱۷ رده‌بندی حهانی فوتبال زنان و سه پله پایین‌تر از هلند قرار دارد.

دانمارک در فینال مسابقات جام ملت‌های فوتبال زنان اروپا ۲۰۱۷ قاطعانه بدنبال جبران باخت در مرحله گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۱۷ زنان مقابل هلند است. نیلس نیلسن مربی دانمارک، تیمش را به راکی ​​بلبوآ مقایسه کرده و مخالفانش را به آپولو کرید و در این خصوص به بی بی سی گفته است: “راکی بعد از از دست دادن اولین مبارزه، در مبارزه دوم حریفش را شکست داد. این اتفاق در بازی میان هلند و دانمارک نیز پدیدار خواهد شد و مثل بازی دوم آپولو و راکی، دانمارک برنده زمین خواهد بود.”

نیلس نیلسن مربی تیم فوتبال زنان دانمارک

نیلس نیلسن مربی تیم فوتبال زنان دانمارک

در هر صورت در فینال یورو ۲۰۱۷ زنان که امشب برگزار خواهد شد، اروپا، قهرمان جدید را به خود خواهد دید. از سال ۱۹۸۴ که به طور رسمی مسابقات یورو زنان در حال برگزاری است تا به این سو، در ۱۹۸۴ سوئد قهرمان شد، نروژ در فینال مسابقات فوتبال زنان اروپا ۱۹۸۷ پیروز شد و از آن پس مسابقات قهرمانان اروپا تحت سلطه تیم ملی فوتبال زنان آلمان قرار گرفت و این تیم توانست قهرمانی هشت دوره از نه دوره برگزار شده این تورنومنت تنها با یک قطعی توسط نروژ در سال ۱۹۹۳ را از آن خود کند.

البته تیم ملی فوتبال زنان دانمارک در نسخه قبلی این رقابت‌ها با عنوان مسابقات اروپایی غیر رسمی زنان سال ۱۹۷۹ و میزبانی ایتالیا به قهرمانی رسیده بود. اما در نسخه جدید آن با عنوان مسابقات فوتبال زنان اروپا دو مرتبه در سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۳ سوم شده است.

همچنین دانمارک با ۶ امتیاز و پیروزی مقابل بلژیک و نروژ به عنوان فینالیست‌های سال ۲۰۱۳ از مرحله گروهی به عنوان تیم دوم گروه A بعد از هلند صعود کرد. این تیم با حذف آلمان در یک چهارم نهایی به عنوان اصلی‌ترین مدعی قهرمانی یورو ۲۰۱۷ زنان پیش از پیروزی ۳ بر صفر در ضربات پنالتی نیمه نهایی مقابل اتریش، اکنون با اعتماد به نفس بیشتری از شکست هلند در فینال مسابقات صحبت می‌کند.

این در حالی است که هلند یک بار در سال ۲۰۰۹ به نیمه نهایی راه یافته بود. اما در این دوره از مسابقات فوتبال زنان اروپا، هلند امتیاز تمام مسابقات را بدست آورده و در پنج مسابقه‌ای که مقابل دانمارک، بلژیک، نروژ، سوئد و انگلیس پشت سر گذاشته تنها یک گل مقابل بلژیک دریافت کرده است.

هلند با امتیاز میزبانی و پشتیبانی هواداران در چارچوب بازی‎های فینال یورو ۲۰۱۷ زنان در استادیوم ۳۰ هزار نفری دِ گرولسخ وسته شهر انسخده جایی که با تشویق هواداران تیم سخت‌جان انگلیس را شکست داد، مقابل دانمارک حاضر خواهد شد تا تکلیف قهرمان سال ۲۰۱۷ مسابقات فوتبال زنان اروپا مشخص شود.

اخبار مرتبط:

یورو ۲۰۱۷ زنان؛ نگاهی به چهار تیم راه یافته به نیمه نهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *