تاریخ: 2017-08-10 شناسه خبر: 52064

شکوه طیاره _ بیوگرافی

شکوه طیاره اولین بانوی مدال آور مسابقات بین‌المللی سه‌گانه

در این مطلب بیوگرافی شکوه طیاره بانوی دوگانه و سه‌گانه کار ورزش ایران را می‌خوانید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بیوگرافی شکوه طیاره خواجویی بانوی دوگانه و سه‌گانه کار ورزش ایران:

نام و نام خانوادگی: شکوه طیاره خواجویی

محل تولد و سکونت: اصفهان

قد: ۱۶۴ سانتی‌متر

وزن: ۵۵ کیلوگرم

تحصیلات: کارشناسی ارشد آسیب شناسی ورزشی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۶۸

شکوه طیاره از ۷ سالگی با شنا فعالیت ورزشی خود را آغاز کرده است. اما به گفته خودش به خاطر مسائل خانوادگی از ادامه فعالیت در این رشته صرف نظر کرده. بعد از کنار گذاشتن شنا تکواندو را به عنوان ورزش اصلی انتخاب کرد و به فعالیت در آن پرداخت.

طیاره دوران راهنمایی و دبیرستان تکواندو را ادامه داده و بعد از شرکت در آزمون‌های این رشته مدرک دان ۲ تکواندو را دریافت کرده است. طیاره در دوران دانشجویی به تنهایی ورزش می‌کرده خصوصا دوومیدانی و دوچرخه.

سال ۹۱ یک آگهی فراخوان مسابقات دو و دوچرخه (دوگانه) نظرش را جلب کرده و تصمیم به شرکت در این مسابقات گرفته است. البته آن زمان عنوان این مسابقات یعنی رقابت‌های دوگانه در آگهی درج نشده و طیاره بدون هیچ شناختی در این مسابقات شرکت کرده، مقام آورده و جذب ورزش دوگانه بانوان مشده است.

او می‌گوید بعد از این مسابقات متوجه شدم استعداد خوبی در مسابقات دو و دوچرخه سواری دارم و تصمیم گرفتم این رشته را به عنوان ورزش اصلی و دائمی خود انتخاب کنم.

سال ۹۲ مقام ششم مسابقات دوگانه قهرمانی کشور را بدست آورد و به اردوهای تیم ملی دعوت شد اما به همراه تیم به مسابقات دوگانه فیلیپین اعزام نشد یعنی همان اردوی نخست نامش از اردوها خط خورد.

سال ۹۳ در مسابقات دوگانه قهرمانی کشور، دوم و سال ۹۴ چهارم شده است. سال ۹۵ نیز عنوان سوم را کسب کرده است.

اما حالا که سه‌گانه بانوان ایران به رسمیت شناخته شده قصد دارد ورزش سه‌گانه را ادامه دهد و به سکوهای آسیایی چشم دوخته است.

طیاره اولین بانوی ورزشکار ایرانی است که در مسابقات برون مرزی سه‌گانه شرکت کرده است. در مسابقات سه‌گانه غرب آسیا چهارم و در مسابقات سه‌گانه آسیای میانه صاحب گردن آویز برنز شده است. به این ترتیب شکوه طیاره اولین بانوی مدال‌آور سه‌گانه در تاریخ ورزش ایران است.

مطالب مرتبط:

اولین بانوی مدال آور مسابقات بین‌المللی سه‌گانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *