تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 521

ماکارونی فنجانی؛ غذای مقوی برای کودکان بدغذا!

مواد لازم برای 6-4 نفر

2 پیمانه ماکارونی شکل دار پخته
1 ق س روغن زیتون
1 عدد فلفل دلمه ای قرمزخردشده
1 عدد فلفل دلمه ای زرد خردشده
3 /1 پیمانه ذرت پخته
1 عدد سینه مرغ پخته و خردشده
4 /1 ق چ فلفل پاپریکا
به میزان لازم نمک و فلفل سیاه
2 ق س آرد سفید
4 /3 پیمانه شیر
1 عدد سیب زمینی کوچک پخته شده
3 /1 پیمانه پنیر چدار رنده شده
جعفری خرد شده برای تزیین

ماکارونی فنجانی؛ غذای مقوی برای کودکان بدغذا

طرز تهیه:

1. قالب‌های مخصوص مافین را چرب کنید و کنار بگذارید. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. در یک تابه مقداری روغن زیتون بریزید و روی حرارت قرار دهید سپس فلفل های خردشده را داخل آن کمی تفت دهید. به میزان لازم نمک و فلفل را هم اضافه کنید. حالا ذرت و مرغ پخته و خردشده را اضافه کنید و مواد را خوب با هم تفت دهید. در انتها پاستای پخته را هم به مواد اضافه کنید. خوب هم بزنید سپس تابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

2. سیب زمینی پخته را خرد کنید و به همراه شیر داخل مخلوط کن بریزید و دستگاه را روشن کنید تا با هم مخلوط شوند. مخلوط را داخل یک تابه کوچک بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید، فلفل پاپریکا و فلفل سیاه را هم اضافه کرده و هم بزنید سپس به آرامی آرد را اضافه کرده و خوب هم بزنید. پنیر را هم به مواد اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط‌کنید تا غلیظ شود.

3.حالا مخلوط شیر و پنیر را به مایه ماکارونی اضافه کنید و همه مواد را خوب مخلوط‌کنید. مواد را داخل قالب‌های مافین بریزید و قالب را به مدت 15-12 دقیقه داخل فر قرار دهید سپس قالب را از فر درآورید و در صورت تمایل آنها را با مقداری جعفری خردشده تزیین کنید.

مامی سایت

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.