تاریخ: 2015-07-27 شناسه خبر: 5225

نمایش آثار طراحان ایرانی در نمایشگاه مسکو

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ صادقی در مورد آثار خود گفت: من در رشته نقاشی و دکوراسیون داخلی تحصیل کرده و بعد از آن در زمینه طراحی و گرافیک کار کردم. سپس نزد خانم صبا، همسر استاد صبا به فراگیری نقاشی و چاپ روی پارچه پرداختم و اصول کار را خیلی خوب یاد گرفتم. بعد از آن نقاشی روی پارچه را آغاز کردم و با توجه به اینکه همسرم اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده شال در ایران است طرح‌های من روی شال و روسری چاپ شد و همه موفقیتم را به او مدیون هستم.
صادقی ادامه داد: طرح‌های من در مسابقات زیادی مقام آورد و طرح شال شمسه که با الهام از بقعه شیخ صفی اردبیلی طراحی کردم در هفتمین نمایشگاه پوشاک ایرانی اسلامی در حوزه عفاف و حجاب برگزیده شد.
او با اشاره به اینکه علاقه به ترکیب رنگ باعث شده به هماهنگ کردن لباس‌ها علاقه‌مند شودT افزود: یک دوره کوتاه برای استایلینگ گذراندم و با ترکیب اطلاعات خود در زمینه طراحی و نقاشی با استایلینگ توانستم نتیجه خوبی به دست آورم.
صادقی در مورد نمایشگاه مسکو گفت: بخشی از نمایشگاه قرآن مسکو در مورد مسلمانان ایران بود و در کنار معرفی هنر و صنایع دستی ایران، بخشی از آن به لباس‌های ایرانی اختصاص یافته بود تا لباس‌های اسلامی با مشخصه‌های تاریخ ایران را معرفی کند.
او در مورد نحوه انتخاب لباس‌ها به هنرآنلاین گفت: از زمانی که این کار به من پیشنهاد شد فقط سه روز برای انتخاب کارها فرصت داشتم. بنابراین با توجه به شناختی که از طراحان لباس در نمایشگاه حجاب و عفاف یا مد و لباس داشتم و هم‌چنین در فضای مجازی، طراحانی را که آثارشان مشخصه‌های ایرانی و حجاب مناسب داشت انتخاب کردم و آثاری از نیکی میری، مهسا غضنفری، نغمه زاِیری، فرید کشانی و پریسا عابدین پور را به مسکو بردم.
صادقی ادامه داد: در نمایشگاه 25 مانکن در اختیار من قرار گرفت و توانستم 25 دست لباس را با روسری، دامن و… از سر تا پا درست کنم و حجاب کامل ایرانی را نمایش دهم. با اینکه این لباس‌ها برای فروش نبود بسیار توجه بینندگان را جلب کرده و متقاضی زیادی برای خرید داشت.
او با اشاره به دریافت لوح تقدیر از سفیر ایران در مسکو گفت: لباس‌ها در عین داشتن حجاب کامل، شیک و زیبا بودند و همه کارها از صفر تا صد در ایران انجام شده بود. خوشحالم که توانستم به عنوان نماینده هنرمندان ایران در این نمایشگاه شرکت کنم و از مهندس عمادالدین گلاب هم تشکر می‌کنم که در معرفی طراحان و جلب اعتماد آن‌ها برای امانت دادن لباس‌هایشان به من کمک کرد.
صادقی افزود: این نخستین نمایشگاه قرآن روسیه بود که برگزار شد و قرار است سال‌های بعد هم ادامه داشته باشد. در بخشی از این نمایشگاه پوشش و فرهنگ ایران معرفی شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت و تیم خوب ایران در مسکو درخشید. تلویزیون‌های روسیه در برنامه‌های زنده خود گزارش این نمایشگاه را پخش کردند و سایت‌های مختلف اخبار آن را منتشر کرده و با هنرمندان ایرانی مصاحبه کردند.
او با بیان اینکه سازه نمایشگاه در مدت دو روز توسط مهندس همتی و گروه او با کیفیت عالی، شیک و کاربردی ساخته شد اضافه کرد: بخش حجاب و عفاف این نمایشگاه نیز به پیشنهاد آقای همتی برگزار شد و با توجه به اینکه این بخش بسیار جلب توجه کرد، به من پیشنهاد شد یک نمایشگاه مد و لباس با حضور طراحان مسکو برگزار کنیم و کار مشترکی بین ایران و روسیه انجام شود. این نمایشگاه در ماه اکتبر( مهرماه) برگزار می‌شود و البته شرکت ما در آن بستگی به شرایط و محل برگزاری دارد و در صورت مناسب بودن شرایط در آن شرکت خواهیم کرد.

منبع: مدآنلاین

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.