تاریخ: 2017-08-21 شناسه خبر: 52342

دختران افغان با پیام «نه به مواد مخدر» رکاب زدند

دختران افغان با پیام «نه به مواد مخدر» رکاب زدند

رقابت دوچرخه سواری بین دختران ورزشکار افغان به مناسبت هفته بسیج ملی مبارزه علیه مواد مخدر، در شروع این هفته در بامیان برگزار شد

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دختران افغان از سه ولایت کشور افغانستان، از مرکز بامیان تا «بند امیر» را به مناسبت هفته بسیج ملى مبارزه علیه مواد مخدر، رکاب زدند.

در این برنامه که به ابتکار وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان، به هدف محو و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در بامیان راه اندازی شده بود،۳۶ دختر دوچرخه سوار از ولایت‌های بامیان، کابل و هرات مشارکت کرده بودند. این دختران افغان ۳۶ کیلومتر را از دروازه غربی بامیان تا دروازه ورودی پارک ملی بندامیر رکاب زدند.

دختران افغان با پیام «نه به مواد مخدر» رکاب زدند

جاوید احمد قایم معین پلیس وزارت مبارزه با مواد مخدر، به خبرنگاران گفت که در آخرین روز کمپین یک هفته‌ای مبارزه با مواد مخدر، مسابقه دوچرخه سواری بین دختران در یک فاصله طولانی برگزار گردید.

عبدالصادق صادقی رییس فدراسیون ملی بایسکلرانى افغانستان گفت: «خوشحالیم که برای اولین بار مسابقه بسیار عالی وبدون کدام دغدغه امنیتی یا مشکلات دیگر، برای بانوان در بامیان راه اندازى شد که این میتواند باعث رشد بیشتر این ورزش در سطح ولایات شود.»

وی افزود که این مسابقه، در مسافتى حدود ۸۰ کیلومتر انجام شد و در نتیجه صدیقه صدیقی از تیم عقاب بامیان، مقام اول و نجلا سخی زاده مقام دوم را از آن خود نمودند.

مریم که از تیم منتخب بایسکل رانی هرات در این مسابقه شرکت نموده بود گفت برای اولین بار است که در مسابقه شرکت نموده، هدفش اول و یا دوم شدن نیست، بلکه می‌خواهد از طریق ورزش به مواد مخدر «نه» بگوید.

صدیقه صدیقی برنده اول این مسابقه گفت که ورزش، زن و مرد ندارد؛ همه باید ورزش کنند.

وى افزود که در این مسابقه طولانی، از آنجایی که مسافت زیاد بود از نظر جسمی ورزشکاران را خسته ساخت؛ اما به این خاطر که مسابقه برای «نه» گفتن به مواد مخدر بوده، روحا هیچ یک از بانوان دوچرخه سوار احساس خستگی ندارند.

وی تاکید کرد که همه مردم، باید از مواد مخدر دورى نمایند و تلاش کنند که از مواد مخدر فاصله بگیرند؛ زیرا این پدیده شوم نابودگر جامعه است.

مطالب مرتبط:

دختران دوچرخه سوار افغان، از خانواده‌هایی پولدار و یا روشنفکر؟!

دختر دوچرخه‌سوار افغان، تهدید فامیل را از طالبان هم بدتر می‌داند

زنان افغان به نشانه صلح و آزادی رکاب زدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *