تاریخ: 2017-08-26 شناسه خبر: 52445

علت حذف نام چهره‌های بزرگ والیبال بانوان از لیست جدید تیم ملی

ابهام در بودن یا نبودن تیم والیبال بانوان بانک سرمایه

برای مسابقات مقدماتی قهرمانی جهان به بانوانی که سال‌ها زحمت کشیدند استراحت داده شده و موضوع خط خوردن هیچ بازیکنی مطرح نیست.

بعد از پایان مسابقات والیبال قهرمانی بانوان آسیا و کسب عنوان نهمی ملی‌پوشان در این دوره از بازی‌ها، هفته گذشته لیست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های مقدماتی جهانی اعلام شد. لیستی که در آن از چهره‌های بزرگ والیبال بانوان مانند مائده برهانی، زینب گیوه، شبنم علیخانی، نگار کیانی و … خبری نبود اما در مقابل چهره‌های جوانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

فریبا صادقی نایب رئیس والیبال بانوان در گفت‌وگویی با سایت فدراسیون اعلام کرده بود برای مسابقات مقدماتی قهرمانی جهان به بانوانی که سال‌ها زحمت کشیدند استراحت داده شده و با توجه به اینکه احتمال کسب سهمیه ضعیف است بازیکنان جوان به تیم ملی دعوت شدند.

فرزانه خمسه در گفت‌وگو با فارس، درباره این تغییرات و حاشیه‌هایی که بوجود آمد اظهار داشت: بحث خط خوردن هیچ بازیکنی مطرح نبوده و هدف فدراسیون این است بازیکنان قدیمی استراحت کنند. برخی از آنها با کادر صحبت کرده و گفته بودند از نظر روانی در شرایط خوبی نیستند بنابراین نایب رئیس فدراسیون صلاح دید مسابقات تایلند را با حضور بازیکنانی جوان دنبال کند. از طرفی برای رقابت‌های آینده گلچینی از بازیکنان اعزامی به فیلیپین و تایلند به اردو دعوت خواهند شد.

وی ادامه داد: صادقی با والیبال بیگانه نیست و ما باید منصفانه به قضیه نگاه کنیم، همه باید کمک کنیم تا والیبال رشد کند با توجه به اینکه گروه سختی در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی جهان داریم تصمیم به تغییرات غیرحرفه‌ای نیست و فرصت به جوانان باعث می‌شود تا آنها هم تجربه کسب کنند؛ بنابراین باید به تصمیمی که گرفته شده اعتماد کنیم. تغییرات هزینه دارد که یکی دو سال آینده نتیجه آن را خواهیم دید.

این در حالی است که در یکی از خبرگزاری‌ها در این خصوص اینچنین نوشته شده بود که برخی بازیکنان که نام‌شان از فهرست تیم ملی خط خورده است، با رفتارهای خود طوری نشان می‌دادند که سند تیم ملی به نام آنها خورده است و دیگر انگیزه‌ای برای بالا بردن سطح کار خود نداشتند و از آن جا که می‌دانستند در هر شرایطی به تیم ملی دعوت می‌شوند حتی برای رفع مصدومیت خود هم هیچ اقدامی نمی‌کردند.

خط خوردن بازیکنانی که برای والیبال بانوان نقش تعیین کننده داشتند به نفع این بخش از ورزشکاران است، این تاثیرگذاری فنی و در زمین مسابقه نبود برخی از آنها وظیفه خود را در زمان مسابقه اجرا نمی کردند و پا را فراتر گذاشته بودند به طوری که شنیده می شود آن ها در طول یک بازی به جای این که فکر خود را به گرفتن پوئن از حریف متمرکز کنند همه تلاش خود را می کردند تا بتوانند برنامه‌ای که برای تغییر یا ماندن کادر فنی چیده اند به بهترین نحو اجرا کنند!

دور جدید اردوهای تیم ملی والیبال بانوان بزرگسال از روز یکشنبه آغاز خواهد شد. ملی پوشان کشورمان اواخر شهریور ماه برای شرکت در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی جهان راهی تایلند خواهند شد.

 

اخبار مرتبط:

ستاره‌های تیم ملی والیبال بانوان را کنار گذاشتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *