تاریخ: 2017-09-12 شناسه خبر: 52863

در آستانه شروع بازی‌های داخل سالن آسیا؛

صحبت‌های غزال تیزپای دوومیدانی و آرزوی موفقیت برای همتای خود

عدم اعزام الهام کاکلی به بازی‌های داخل سالن آسیا قطعی نشده است

به دنبال قطعی شدن عدم اعزام الهام کاکلی دونده دوی 400 متر و 200 متر بانوان به مسابقات داخل سالن آسیا در کمال آرامش و وقار برای سپیده توکلی آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ الهام کاکلی بانویی که قرار بود در ماده دوی ۴۰۰ متر دوومیدانی عازم رقابت‌های داخل سالن ترکمنستان شود با اشتباه فدراسیون شانس حضور در این بازی‌ها را از دست داد. الهام کاکلی که به گفته خودش حتما دست پر از این مسابقات به ایران بازمی‌گشت چندی پیش دلنوشته‌ای تامل برانگیز در حساب کاربری اینستاگرام خود منتشر کرد که خبر از بی‌مهری مسئولان فدراسیون می‌داد. اکنون قرار است سپیده توکلی تنها دوومیدانی‌کار زن حاضر در ترکمنستان در میان هشت دونده مرد ایرانی باشد.

الهام کاکلی در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان در خصوص دلیل خط خوردن نامش از لیست ورزشکاران اعزامی گفت: در لیست اولیه ورزشکاران اعزامی به مسابقات داخل سالن آسیا، که شامل ۹ دوومیدانی‌کار بود، نامی از من برده نشده بود و اسم رضا قاسمی همراه با اما و اگر آمده بود. چرا که او مصدومیت داشت و مشخص نبود تا زمان اعزامش آمادگی لازم برای رقابت در ترکمنستان را داشته باشد یا نه! به همین دلیل اسم من جایگزین رضا قاسمی شد. اما هرچه به زمان برگزاری مسابقات نزدیک‌تر شدیم اوضاع جسمانی قاسمی بهبود پیدا کرد و احتمال اعزامش نیز به یقین تبدیل شد. اسم قاسمی در لیست اولیه و اصلی ورزشکاران اعزامی به ترکمنستان که توسط فدراسیون دوومیدانی به کمیته ملی المپیک ارائه شده بود، وجود داشت و اولویت اعزام با او بود. البته به هیچ وجه امکان اعزام من نیز فراهم نشد.

او در پاسخ به سوال خبرنگار سایت ورزش بانوان که پرسید “چرا سهمیه کمی برای بانوان در نطر گرفتند آیا از کسب نتیجه توسط بانوان دوومیدانی‌کار ایران قطع امید کرده‌اند یا دلیل دیگری دارد؟” عنوان کرد: این تصمیم‌گیری توسط کمیته ملی المپیک صورت گرفت و از ابتدا تنها دو سهمیه برای بانوان در نظر گرفته بودند. بعید می‌دانم دلیل خاصی داشته باشد.

دونده ۴۰۰ متر و ۲۰۰ متر بانوان در ادامه در خصوص انتشار دلنوشته بحث برانگیز خود خاطر نشان کرد: در شرایط روحی خوبی نبودم با اینکه مطمئن بودم قطعا با مدال به ایران بازمی‌گردم این شانس را از دست داده بودم. تنها با انتشار این دلنوشته و نه مصاحبه با سایت‌های خبری و روزنامه‌ها به ناراحتی‌ام پایان دادم. مسئولان فدراسیون نیز شرایط آن روزهای مرا درک کردند و بر من خرده نگرفتند. اما در حال حاضر با انرژی‌تر از همیشه برای مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تلاش می‌کنم و انگیزه بالایی دارم.

او در پایان در خصوص اعزام سپیده توکلی گفت: برای سپیده توکلی که یکی از بهترین دوومیدانی‌کاران ایران است آرزوی موفقیت و پیروزی در این رقابت‌ها را دارم. امیدوارم با یک مدال خوشرنگ به ایران بازگردد چون مطمئن هستم زحمت زیادی برای حضور موفق در این رقابت‌ها کشیده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اکنون تیم‌ ‌ملی دوومیدانی ایران با ترکیب ۹ نفری رضا قاسمی و حسن تفتیان (۶۰ متر)، حسین کیهانی (۳هزار متر)، علی خدیور (۴۰۰ متر)، امیر مرادی ۰ ۸۰۰ متر)، مسلم نیادوست (۱۵۰۰ متر)، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع)، علی ثمری (پرتاب وزنه) و سپیده توکلی (پنجگانه) به این رقابت‌ها اعزام خواهد شد.

بازی‌های  داخل سالن آسیا ترکمنستان از ۲۶ شهریور تا پنجم مهرماه برگزار می‌شود و دوومیدانی کاران ۲۷ تا ۲۹ شهریورماه به میدان خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *