تاریخ: 2017-09-21 شناسه خبر: 53279

عشق آباد ترکمنستان_2017؛

بازی‌های داخل سالن آسیا؛ طیبه پارسا مدال برنز تکواندو را تصاحب کرد

بازی‌های داخل سالن آسیا؛ طیبه پارسا مدال برنز تکواندو را تصاحب کرد

طیبه پارسا نماینده وزن 57- کیلوگرم کشورمان مدال برنز تکواندوی بانوان را در بازی‌های داخل سالن آسیا به تصاحب خویش در آورد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رقابت‎های تکواندو در بخش کیوروگی بازی‌های داخل سالن آسیا، با حضور ۲۵۸ هوگوپوش از روز دوشنبه – ۲۷ شهریورماه آغاز و امروز (پنجشنبه) به پایان می‌رسد که طیبه پارسا نماینده کشورمان در این رقابت ها موفق شد مدال برنز را به تصاحب خویش در آورد.

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه «طیبه اکبری» از افغانستان را ۲۳ بر ۶ از پیش رو برداشت. در دومین دیدار «دانگ کیم» از کره جنوبی ۲۲ بر ۱۸ شکست داد.

طیبه در مرحله نیمه نهایی رو در روی « لیجون ژو» چینی دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ قرار گرفت و با نتیجه ۱۷ بر ۷ نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز رسید. در راند نخست این دیدار، پارسا با نتیجه ۴ بر صفر عقب افتاد. در شروع راند دوم مسابقه بسیار پر برخورد شروع شد نماینده چین ۱۵ بر ۶ پیروز شد. در راند سوم نیز نمایند کشور چین مسابقه را کنترل کرد و در نهایت بازی با نتیجه ۱۷ بر ۷ به پایان رسید. با این نتیجه پارسا مدال برنز بازی‌های داخل سالن آسیا را تصاحب کرد.

هدایت تیم زنان برعهده «مهرو کمرانی» به عنوان سرمربی است.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳٫۶ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *