تاریخ: 2017-09-23 شناسه خبر: 53431

عشق آباد ترکمنستان_2017؛

بازی‌های داخل سالن آسیا؛ بسکتبال سه نفره بانوان از صعود به جمع ۴ تیم بازماند

تیم بسکتبال دختران ایران با باخت مقابل ترکمنستان برای کسب جایگاه پنجمی تلاش خواهد کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم بسکتبال سه نفره بانوان که پس از کسب مجوز حجاب، نخستین تجربه حضور خود در میادین بین‌المللی را تجربه می‌کرد، در بازی‌های داخل سالن آسیا نتوانست به جمع چهار تیم صعود کند.

ملی‌پوشان ابتدا در گروه D مسابقات دو پیروزی مقابل افغانستان و چین تایپه کسب کردند و در نهایت به عنوان سر گروه به مرحله بعد صعود کردند اما مقابل ترکمنستان که میزبان رقابت‌ها نیز بود نتیجه‌ را واگذار کرد ترکمن‌ها که از حمایت هواداران خود بهره می‌بردند در نهایت موفق شدند این دیدار را با نتیجه ۱۴ بر ۷ پیروز شوند و به جمع ۴ تیم پایانی راه یابند. تیم بسکتبال ایران با این باخت برای کسب جایگاه پنجمی تلاش خواهد کرد.

افسانه حسن نایبی سرمربی تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران پس از عدم راهیابی بسکتبالیست های بانو به جمع ۴ تیم پایانی بازی های داخل سالن آسیا ۲۰۱۷ گفت: شاید بهتر بود ما در این مرحله مقابل میزبان قرار نمی گرفتیم. در بازی تیم مردان ترکمنستان و قطر هم شرایط این گونه بود اما تیم مردان ترکمنستان صعود نکرد و ما انتظار این را داشتیم که شرایط برای ما بدتر شود. ترکمنستان می‌خواست حداقل یک تیم از بین آقایان و بانوان در جمع ۴ تیم پایانی داشته باشد که به هدف خود هم رسید ولی من اطمینان دارم در صورت حضور این تیم در مراحل بالاتر تیم بانوان ترکمنستان دچار مشکل خواهد شد.

تیم ترکمنستان سال ۲۰۱۷ در جام جهانی فرانسه حضور داشت و در بین ۲۰ تیم حاضر، عنوان شانزدهم را کسب کرد. ملی‌پوشان ایران نخستین تجربه خود را در یک رویداد بین‌المللی کسب کردند.

دلارام وکیلی، روژانو محمودی، آیرین آرتوریان و گلاره کاکاوندپور، ملی‌پوشان حاضر در این رقابت‌ها بودند. افسانه حسن نایبی نیز هدایت تیم ملی بانوان را بر عهده داشت.

بازی‌های داخل سالن آسیا؛ دومین پیروزی بسکتبال ۳ نفره بانوان این‌بار مقابل چین تایپه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *