تاریخ: 2015-07-28 شناسه خبر: 5365

سه روش کشیدن خط چشم برای مبتدی‌ها

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اگر به دنبال خط چشمی هستید که براحتی با آن، کشیدن خط چشم‌های محو و زیبا را بیاموزید، سرمه مدادی Charlotte Tillbury انتخاب مناسبی است.
تا قبل از اینکه در کشیدن خط چشم ماهر نشده‌اید، به سراغ محصولات ساده‌تر بروید. یک خط چشم مدادی نرم و مشکی خوش رنگ به چند طریق قابل استفاده است. در اینجا به سه روش محبوب و پرطرفدار اشاره می‌کنیم.

خط چشم نامرئی بین مژه‌ها

خط چشم

این نوع خط چشم، زمانی ایجاد می‌شود که شما به آرامی خطی بین مژه‌های خود ایجاد کرده تا آنها پرتر نشان داده شوند. در این حالت به نظر می‌رسد که شما زیاد خط چشم نزده‌اید و اینطور برداشت می‌شود که به صورت طبیعی مژه‌های مشکی و پری دارید.
مداد خود را تیز کرده و به دقت خطی مابین مژه‌های پلک بالایی بکشید. سعی کنید هر فاصله یا فضای خالی که می‌بینید را پر کنید. (لطفا مراقب چشم‌های‌تان باشید و به چشم‌ها فشار نیاورید). این کار ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشد، اما اعتماد داشته باشید. هرچه بیشتر تمرین کنید، این‌کار را سریع‌تر انجام خواهید داد  و مژه‌های‌تان مثل بچه گربه‌های کارتون‌ها، پر و مشکی به نظر خواهد رسید.

خط چشم نامرئی داخل چشم
خط چشم
 این نوع خط چشم، به کشیدن خط روی لبه‌ی پلک‌ها گفته می‌شود . Waterline به فاصله‌ بین چشم و مژه‌ها می‌گویند. این نوع خط چشم نیز مانند قبلی، مژه‌های‌تان را پرتر و باشکوه‌تر نشان خواهد داد؛ انگار که با ردیفی از مژه‌های اضافه به دنیا آمده‌اید!
با این نوع خط چشم، و زدن کمی ریمل و خطی روی پلک بالایی، چشمان عمیق‌تر و نافذتری خواهید داشت، بی‌آنکه دیگران دلیلش را بدانند.
با انگشت اشاره به آرامی‌ پلک بالایی خود را به سمت ابروها بالا بکشید. حالا می‌توانید خط صورتی رنگ صافی را در قسمت پایینی پلک خود (درست پایین مژه‌ها) ببینید. این همان جایی است که باید مداد را بکشیم. مداد را به آرامی در این ناحیه بکشید.
نگاه کنید که مداد چقدر این قسمت را رنگی می‌کند و سپس دوباره مداد را در فضاهای خالی باقی مانده بکشید. اگر مایل باشید می‌توانید قبل از زدن ریمل، خط پلک پایینی خود را نیز مانند پلک بالا مداد بزنید؛  چشمان رویایی با چند حرکت ساده‌ مداد.

خط چشم گربه‌ای
خط چشم
لبه بیرونی پلک خود را به آرامی بکشید. این کار به خاطر این است که کشیدن مداد روی پوست شل کار سختی است و خط بی‌نقصی که می‌خواهیم را به ما نمی‌دهد. ما به دنبال یک خط صاف هستیم بدون شکستگی.
با مداد تراشیده و نوک تیز خود (بسیار مهم است که مدادهای‌تان را تراشیده نگه دارید) از گوشه داخلی چشم شروع کرده و یک خط صاف، زیبا و تا جایی که می‌توانید نزدیک به خط مژه‌ها بکشید و تا جایی که مژه‌ها تمام می‌شوند، ادامه دهید.
حالا برای کشیدن خط چشم گربه‌ای معروف با خط چشم مدادی، جایی را که می‌خواهید خط چشم تا آنجا امتداد یابد را با یک نقطه علامت بزنید. حالا خط چشمی را که کشیده بودید به نقطه علامت‌گذاری شده متصل کنید و کمی آن را در انتها تیز کنید.
به یاد داشته باشید: یادگیری خط چشم گربه‌ای کمی زمان می‌برد. از به همراه داشتن گوش پاک‌کن مرطوب و پاک‌کننده آرایشی برای اصلاح خطاهای احتمالی استفاده کنید./مدآنلاین

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.