تاریخ: 2017-10-14 شناسه خبر: 53975

بانوی شناگر ایرانی در آب‌های آزاد؛

ملکه دریای ایران مربی بخش شنای سه‌گانه بانوان می‌شود

الهام سادات اصغری ملکه دریای ایران، بعد از مذاکره با فدراسیون سه‌گانه، به زودی آموزش شنا به بانوان سه‌گانه ایران را شروع خواهد کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ الهام سادات اصغری بانوی شناگر اهل ایران است که از ۵ سالگی شنا را آغاز کرد. او چندین بار مدعی رکورد شکنی در شنای استقامت بوده است. اصغری، در بوشهر نام خود را در کتاب رکوردهای جهان (گینس) ثبت کرد. الهام سادات اصغری که برخی رسانه‌ها به او لقب “بانوی دریا” یا “ملکه دریای ایران” داده‌اند موفق شده است با شکستن یک رکورد جهانی با دستان بسته به مدت بیش از ۳ ساعت در سواحل بوشهر و در آب‌های آزاد شنا کند.

الهام سادات اصغری ملکه دریای ایران مربی بخش شنای سه‌گانه بانوان می‌شود

الهام سادات اصغری ملکه دریای ایران

او که شناگر آب‌های آزاد است برای ثبت رکورد جهانی خود در گینس با حمایت مالی پدرش ۵۰ میلیون تومان هزینه کرد. این بانوی ورزشکار با شنا کردن یک کیلومتر و ۲۰۰ متر بیشتر از مرد ایتالیایی، بعد از ۱۰ سال رکورد شکنی کرد. شنای او با نظارت نماینده گینس ۳۱ تیر ماه سال جاری در ایران انجام شد و یکم مرداد ماه طی مراسمی رسمی در تهران لوح گینس به او اعطا شد.

اصغری، ملکه دریای ایران با فدراسیون سه‌گانه در خصوص پذیرش مربیگری بخش شنای بانوان در این رشته ورزشی مذاکره کرده است. سه‌گانه یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌کنندگان در آن با انجام سه مرحله استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند. مراحل مسابقه شامل شنا ( در آب‌های آزاد ) دوچرخه‌سواری و دو هستند.

علیرضا صفری دبیر فدراسیون سه‌گانه در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: از الهام سادات اصغری دعوت به عمل آوردیم تا برای آموزش شنا در آب‌های آزاد به بانوان سه‌گانه به این فدراسیون بیاید.

وی ادامه داد: خوشبختانه پذیرفتن این سمت با استقبال زیادی از سوی ایشان روبرو شد و قرار است به زودی آموزش شنا به بانوان سه‌گانه را در آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *