تاریخ: 2017-10-22 شناسه خبر: 54201

جای خالی شیرین گرامی در تیم ملی سه گانه بانوان

بانوی سه گانه کار ایران به صورت خودجوش در مسابقات مختلف شرکت می‌کند و نتایج قابل قبولی هم می‌گیرد اما به نظر می‌رسد فدراسیون ایران وجود او را کاملا فراموش کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ چهار سال پیش و در شرایطی که بانوان ایران در سه گانه فعالیتی نداشتند، شیرین گرامی دختر ایرانی ساکن انگلیس، با حجاب اسلامی در مسابقات قهرمانی جهان سه گانه شرکت کرد و حضورش هم بسیار مورد توجه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت. پس از آن گرامی بازهم با حجاب اسلامی در مسابقات مختلفی از جمله قهرمانی جهان IRON MAN شرکت کرد و تواناهایی خود را به نمایش گذاشت و البته بازهم مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت.

فدراسیون ایران در سال ۲۰۱۳ دلیل استفاده نکردن از گرامی را فعال نبودن بخش سه گانه بانوان و اینکه مجوز آن باید گرفته شود، عنوان کرد. در این میان در مرداد ماه امسال فدراسیون توانست با تایید لباس، مجوز فعالیت بانوان در سه گانه را بگیرد. تیم ملی سه گانه بانوان هم در نخستین حضور خود در کاپ آسیای میانه شرکت کرد.

اما در این میان شیرین گرامی نخستین بانوی ایرانی که به نوعی تابو شکنی کرد و نشان داد با حجاب اسلامی هم می‌توان در مسابقات سه گانه شرکت کرد، انگار به فراموشی سپرده شده است به طوری که از اولین حضور گرامی در مسابقات سه گانه چهارسال می‌گذرد اما در این بین مشاهده نشد که فدراسیون برنامه ویژه و خاصی برای او داشته باشد.

حتی زمانی که تیم ملی سه گانه بانوان هم راه اندازی شد، خبری از دعوت او و عضویتش در تیم ملی نبود.

نتایج گرامی در مسابقات مختلف که شخصا شرکت می‌کند نشان می‌دهد توانایی این را دارد که نتایج خوبی به نام تیم ملی ایران بگیرد اما اینکه چرا فدراسیون او را تاکنون نادیده گرفته و هنوز برنامه‌ای برایش در نظر نگرفته، جای سوال دارد.

رییس فدراسیون پیش از این عنوان کرده بود که “تیم ملی سه گانه نداریم و چون تخصص گرامی در شنا است، رکوردهایش در دوگانه در حد تیم ملی نیست.” اما اکنون که تیم ملی سه گانه بانوان داریم چرا از گرامی دعوت نمی‌شود؟

گرامی با توجه حضورش در مسابقات مختلف و آمادگی که دارد حتی می‌تواند گزینه‌ای برای اعزام به بازی‌های آسیایی۲۰۱۸ باشد تا این رشته المپیکی حداقل در بازی‌ها سهمیه‌ای داشته باشد اما به نظر می‌رسد او به طور کل به فراموشی سپرده شده و این در حالی است که این بانوی سه گانه کار بارها نسبت به حضورش در مسابقات به عنوان ملی پوش ایران ابراز تمایل کرده است./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *