تاریخ: 2017-10-26 شناسه خبر: 54330

مسابقات جهانی رده‌های پایه کاراته-اسپانیا؛

حدیثه جمال به مدال برنز کاتای انفرادی جوانان جهان دست یافت

حدیثه جمال به مدال برنز کاتای انفرادی جوانان جهان دست یافت

نخستین روز از دهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان با مدال برنز حدیثه جمال در رده جوانان همراه بود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ نخستین روز از دهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان روز گذشته (چهارشنبه ۳ آبان ماه) با برگزاری رقابت‌های کاتای انفرادی پیگیری شد که با مدال برنز حدیثه جمال در رده جوانان همراه بود.

زینب السادات حسینی نماینده کشورمان در این رده سنی ابتدا ۳ بر ۲ نماینده اسپانیا را شکست داد و در دومین مبارزه ۴ بر یک مقابل یونمی نووو از بلژیک مغلوب شد و با باخت حریف بلژیکی در مرحله بعد، حسینی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

حدیثه جمال در بخش دختران که در نیمه نهایی مغلوب نماینده اتریش شده بود، در جدول شانس مجدد موفق شد سیارینا کارتویچ از بلاروس را ۵ بر صفر شکست دهد و صاحب مدال برنز شود.

او ابتدا ۵ بر صفر بر هالی بوسکات کاتاروی استرالیایی پیروز شد. سپس ۳ بر ۲ والریا فرناندز از پرو را برد. در ادامه ۴ بر یک سمیلا هاگمن از سوئد را شکست داد.
او در چهارمین مبارزه ۴ بر یک آیا ناصیری از مراکش را شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت.
جمال در نیمه نهایی ۳ بر ۲ مغلوب پاتریشیا باهلدووا از اتریش شد و به جدول شانس مجدد رفت.

در کاتای انفرادی امید، فاطمه صادقی ۵ بر صفر “وینگ چان کا” از هنگ کنگ را برد. در دومین مبارزه ۴ بر یک مقابل ماریانا بلو از پرتغال به برتری رسید. صادقی در سومین مبارزه اش برابر والریا هرناندز کاتارویی ازکشور ونزوئلا قرار گرفت و ۴ بر یک این حریف را شکست داد.

در ادامه ۳ بر ۲ مقابل لیدیا رودریگرز نماینده کشور میزبان شکست خورد و به گروه شانس مجدد رفت. او در این گروه برابر کریستین وینگر از اتریش ۵ بر صفر مغلوب شد و دستش از رسیدن به مدال خالی ماند!

اما اصل ماجرا چه بوده است. فاطمه صادقی در کاتای انفرادی امید بانوان کشورمان در مسابقات جهانی به دلیل حاضر نشدن در تاتامی در زمان مقرر از سوی کمیته داوران حریف وی(نماینده اتریش) برنده اعلام شد و صادقی از کسب مدال برنز در این رویداد باز ماند!

این اتفاق در حالی رخ داده است که مسئولان فدراسیون، کادر فنی و سرپرست تیم ملی کنار ملی پوشان حضور دارند و به خوبی از قانون مسابقات اطلاع دارند، اما با کوتاهی در مورد این موضوع باعث شده‌اند که این اتفاق عجیب رخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *