تاریخ: 2015-07-29 شناسه خبر: 5504

آغاز جشنواره فرهنگي – ورزشي آشوريان جهان در اروميه

جشنواره فرهنگي – ورزشي

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در این جشنواره که آیین آغازین آن دیشب در باشگاه انجمن آشوریان ارومیه برگزار شد250 ورزشکار از کشورهای عراق، ارمنستان و ورزشکارانی از شهرهای تهران، اهواز و ارومیه به مدت یک هفته با هم رقابت می کنند.
این جشنواره فرهنگی ورزشی در شش رشته والیبال، بسکتبال، فوتبال، تنیس روی میز، شطرنج و تنیس خاکی مردان و زنان برگزار می شود.
آقای رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در آیین آغاز این جشنواره با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حمایت از برگزاری جام تموز طی 15 سال گذشته نشان داده است اقلیتهای مذهبی و دینی در این کشور از حقوق مساوی شهروندی برخوردار هستند افزود: این رویداد فرهنگی ورزشی نشانگر وجود صلح و آرامش زیر سایه نظام جمهوری ایران است.
رییس انجمن آشوریان ارومیه نیز در این مراسم گفت:اکنون در شرایطی که منطقه خاورمیانه در آتش تفرقه و افراط گرایی گرفتار شده و اقوام و مذاهب مختلف که سالها به صورت مسالمت آمیز در کنار هم می زیستند، دچار مشکلات جدی شده اند، پیروان ادیان مختلف در ایران در امنیت کامل زندگی می کنند.
استنلی سیمونز تاکید کرد: برگزاری جام تموز در ایران به نوعی خنثی سازی تبلیغات سوء دشمنان و به نمایش گذاشتن نعمت آزادی و استقلال برای اقلیت های دینی به شمار می رود که می تواند الگویی برای دیگر کشورهای منطقه محسوب شود.
وی با اشاره به اینکه جام تموز از 15 سال پیش با همت نماینده آشوریان در مجلس و با حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران به صورت بین المللی در حال برگزاری است اضافه کرد: تموز چهارمین ماه آشوریان و به عنوان ماه شکرگزاری، فراوانی و نعمت است و در این ماه کشاورزان با برداشت محصولات کشاورزی خود به وفور نعمت می رسند.
جام تموز آشوریان از 33 سال قبل تاکنون در شهر ارومیه آغاز شده و مدت 15 سال است به صورت بین المللی و با حضور تیم های خارجی برگزار می شود.
در ادامه این مراسم تیمهای شرکت کننده در جام تموز رژه رفتند
مسابقات ورزشی جام تموز از صبح امروز آغاز می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.