تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 559

ناطق: پول نداریم پاداش نمیدهیم !

به گزارش خبرگزاری ورزش بانوان به نقل از فارس، تیم ملی بوکس ایران طی چند روز گذشته با کسب دو مدال طلا و دو نقره به عنوان قهرمانی جام بوکس تریبل اسلواکی دست پیدا کرد.

احمد ناطق نوری در مورد کسب عنوان قهرمانی تیم ملی در تورنمنت اسلواکی اظهار داشت: در حال حاضر ما در کوران مسابقات قرار داریم و برای گرفتن سهمیه المپیک باید در مسابقات مختلفی شرکت کنیم. اگر می‌خواهیم در المپیک برزیل نمایندگان بیشتری داشته باشیم باید در رویدادهایی که جزء سهمیه المپیک محسوب می‌شود حضور داشته باشیم. خوشبختانه در اولین قدم شاهد بودیم که تیم ملی با کسب قهرمانی کار خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز کرد. ما به کمک مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک نیاز داریم، چرا که حضور در مسابقات پیش رو برای ما هزینه‌بر است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طی چند ماه آینده مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی قطر قرار است برگزار شود که مهم‌ترین رویداد برای کسب سهمیه المپیک محسوب می‌شود. ما پیش از اعزام به این رقابت‌ها برای بالا رفتن روحیه ملی‌پوشان نیاز به شرکت در چند تورنمنت را داریم. برای اینکه بتوانیم از خجالت مردم در بیاییم باید از همین حالا برای حضور در المپیک برزیل برنامه‌ریزی کنیم.

وی در مورد کسب عنوان قهرمانی تیم ملی در تورنمنت اسلواکی گفت: شکست نماینده انگلیس و مراکش برای ما خیلی حائز اهمیت است. اینکه یکی از بوکسورهای ایرانی جزو بهترین‌های مسابقات انتخاب شد برای ما خیلی مهم است.

نوری در مورد اینکه آیا سرمربی اوکراینی در موفقیت تیم تاثیرگذار بوده یا خیر؟ گفت: بله قطعا حضور او در راس تیم ملی تاثیرگذار بوده است. ما با او 6 ماه قرارداد داریم و با توجه به نزدیک بودن مسابقات قهرمانی آسیا و حضور تیم ملی در آن رقابت‌ها می‌توانیم میزان توانایی او را محک بزنیم. اگر عملکرد او مثبت باشد قطعا برای ادامه راه با او همکاری خواهیم کرد. در واقع تکلیف وینکو بعد از مسابقات قهرمانی آسیا مشخص می‌شود.

رئیس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سؤال که آیا برای قهرمانی بوکسورها در تورنمنت اخیر پاداشی در نظر گرفته‌اید یا خیر؟ گفت: نه ما هیچ پاداشی برای ملی‌پوشان در نظر نگرفتیم چرا که چیزی در توانمان نیست. همین پولی که در بساط داریم را اگر بخواهیم پاداش بدهیم دیگر چیزی برای فدراسیون باقی نمی‌ماند. ناگفته نماند عده‌ای از دوستان تمایل دارند به بوکس کمک کنند و ما در حال رایزنی هستیم. قطعا برای مسابقات قهرمانی آسیا پس از رایزنی با اسپانسرها پاداشی برای ملی‌پوشان در نظر خواهیم گرفت.

ناطق نوری در پایان گفت: فدراسیون بوکس پیش از اعزام ملی‌پوشان به المپیک لندن به نفراتی که سهمیه حضور در این بازی‌ها را کسب کرده بودند به عنوان تنها فدراسیون پاداش داد. هیچ فدراسیونی کاری که ما انجام دادیم را انجام نداد. در حال حاضر هر کدام از نفراتی که سهمیه حضور در المپیک را کسب کنند 10 میلیون تومان پاداش خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.