تاریخ: 2017-12-04 شناسه خبر: 56087

کمردرد یا مشکل دیگر برای ملی‌پوش کانوپولوی بانوان ایران؟

سونیا گماری از تیم ملی خدا حافظی کرد! بدون گله ، بدون شکایت !

خداحافظی بی سروصدای سونیا گماری بدون گله و شکایت

در حالی که برخی دلایل خداحافظی سونیا گماری از دنیای قهرمانی مبنی بر درمان کمردردش را نپذیرفتند، او اعلام کرد: نمی‌خواستم با گله و شکایت از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ سونیا گماری ، بانوی قایقران تیم ملی ایران که در رشته اسلالوم فعالیت کرده و متولد شهر کرمانشاه است، در مسابقات آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ موفق به کسب مدال برنز شده است. وی بعد از مدتی در رشته کانوپولو فعالیت خود را دنبال کرد و در مسابقات قهرمانی آسیا در مالزی نیز حضور داشت که با تیم بانوان موفق به کسب مدال نقره شد.

این در حالی است که سونیا گماری به تازگی اعلام خداحافظی از دنیای ورزش قهرمانی کرده است. او بهمن ماه نیز در گفتگو با ورزش بانوان خبر از احتمال خداحافظی‌اش و شروع مربیگری اسلالوم بانوان داده بود: می‌خواهم با ورزش حرفه‌ای خداحافظی کنم و در حیطه مربیگری اسلالوم بانوان ادامه دهم. اسلالوم تمام زندگی من است و به هیچ وجه قصد ندارم به طور کامل آن را کنار بگذارم. بهترین اتفاق زندگی من، یعنی کسب برنز مسابقات آسیایی اینچئون در طول فعالیت من در این رشته رقم خورد.

صحبت‌های سونیا گماری بعد از بازگشت دوباره به تیم‌ملی کانوپولوی بانوان

او در پاسخ به علت خداحافظی ناگهانی‌اش از ورزش بعد از کسب مدال نقره کانوپولو قهرمانی آسیا در مالزی جواب‌های متفاوتی ارائه کرده است:

گماری ضمن اشاره به استقبال دور از شان مسئولان از مدال نقره آسیایی او و هم‌تیمی‌هایش به فارس گفت: می‌خواهم به زندگی شخصی‌ام برسم. در حال حاضر نیز برای شغلم منتظر مصوبه ریاست جمهوری مبنی بر استخدام ورزشکاران قهرمان و مدال آور هستم که امیدوارم به نتیجه برسیم.

ملی‌پوش سابق کانوپولو ایران در گفتگو با سایت طرفداری مهم‌ترین علت خداحافظی‌اش را اینگونه شرح داده است: یکی از دلایل عمده من برای خداحافظی، رسیدگی به آسیب دیدگی هایم بود. در مسابقات اینچئون من از ناحیه کمر و ستون فقرات آسیب دیدگی بدی پیدا کردم و چون مسابقات نزدیک بود و باید خودم را برای مسابقات آماده می کردم، زمان زیادی نداشتم که بخواهم درمان قطعی کنم و اگر هم می خواستم به آسیب دیدگی ام رسیدگی کنم، بعد از آن هم اردو و مسابقات آغاز می شد و واقعا شرایطش پیش نمی آمد که بخواهم درمان کنم. این آسیب دیدگی دیگر به مرور زمان در حال مزمن شدن است و من را خیلی اذیت می کند. حتی در مسابقات اخیر هم که در مالزی برگزار شد، به سختی توانستم مسابقه بدهم. ترجیح دادم برای درمان تصمیم جدی تری بگیرم تا از اردوها به خاطر ضعف جسمانی و ضعف فنی خط نخورم. همچنین ترجیح دادم در اوج خداحافظی کنم تا اینکه به خاطر مشکلات جسمی از اردوها کنار گذاشته شوم.

سونیا گماری در ادامه طی گفتگوی تلفنی خود با شبکه ورزش نیز در حالی که مجری برنامه دلایل او مبنی بر درمان کمردردش را نپذیرفت، اعلام کرد: نمی‌خواستم با گله و شکایت از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

با این حال او اعلام کرده که در صورت پیشنهاد بالا حتما در رقابت‌های لیگ شرکت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *