تاریخ: 2017-12-09 شناسه خبر: 56268

نخستین مرحله رقابت‌های سه گانه زنان سال آینده برگزار می‌شود / سه گانه در آستانه المپیکی شدن

محمد علی صبور رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه از راه اندازی این ورزش برای زنان در کشور خبر داد و گفت: سال آینده نخستین مرحله رقابت های این رشته در بخش زنان برگزار خواهد شد.

سردار صبور

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ صبور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این فدراسیون نیاز به تحولات اساسی داشت که در این دوره تلاش شد تا با انجام کارهای زیربنایی اقدامات خوبی برای توسعه این رشته فراهم شود.

وی گفت: ایجاد سیستم یکپارچه ادارای، انتخاب رئیسان توانمند و انجام نخستین اعزام این رشته به رقابت های آسیایی از دیگر اقدامات انجام شده در این فدراسیون بوده است.

رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه با بیان اینکه برای توسعه این رشته کمک های خوبی از سوی ارتش صورت گرفت،افزود:کمبود بودجه یکی از مشکلات اصلی این فدراسیون است به طوری که بودجه این فدراسیون از سال ٨۵ یعنی از زمان تاسیس آن تا پایان سال ٩۵، مقدار ثابت پنج میلیارد و ١٠٠میلیون تومان بوده است.

صبور ادامه داد: کمبود بودجه این فدراسیون در کمتر شناخته شدن این رشته ورزشی تاثیر گذار بوده است هرچندکه ما تلاش کردیم حامی مالی مناسب برای توسعه این رشته جذب کنیم.

وی ضعف زیرساخت را از دیگر مشکلات فدراسیون ورزش های سه گانه برشمرد و گفت: این فدراسیون پایگاه ثابتی برای این رشته های ورزشی نداشت که با تلاش های انجام شده و با همکاری وزارت ورزش توانستیم پایگاه قهرمانی و استعدادیابی در اهواز اردبیل و اصفهان برای این رشته ورزشی دراختیار بگیریم.

رئیس فدراسیون ادامه داد: قرار است پایگاه های دیگری در استان های جنوبی ایجاد شود تا ورزشکاران این رشته از این پایگاه ها برای تمرینات و برگزاری رقابت ها استفاده کنند.

صبور در ادامه گفت: وزارت ورزش در گذشته تاکید داشته که در این رشته بیشتر تمرکز روی ورزش همگانی باشد. اما با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان این وزارتخانه امسال برای نخستین بار از این فدراسیون برنامه خواست که طرح چهارساله راهبردی را ارائه کردیم که سال نخست این برنامه اجرا شد و بودجه مناسبی هم اختصاص گرفت.

وی گفت: جذب مربی خارجی و ارتقا دانش مربیان داخلی، رفع موانع حضور و ایجاد فرصت برای مشارکت اعزام به رقابت های برون مرزی و ایجاد استقرار نظام آموزشی جزو اهدافی بوده که این فدراسیون دنبال می کند.

صبور در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مجوزهای لازم درمورد لباس ورزش سه گانه برای زنان گرفته شده، توانستیم مرداد ماه امسال این رشته را راه اندازی کنیم و نخستین مسابقات آن را سال آینده برگزار خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه اظهار داشت: برای نخستین بار مربیان در پنج رده سنی ورزش های سه گانه از دل همین ورزشکاران انتخاب شدند و تاکنون اردوها نیز به طور منظم برگزار شده است.

دوران چهارساله ریاست فدراسیون ورزش های سه گانه آخر آذر ماه پایان می یابد و براساس اعلام وزارت ورزش، مجمع انتخاباتی فدراسیون سه گانه قرار است ٢٧ آذر ماه جاری در آکادمی ملی المپیک برگزار شود.١۵ نفر برای تصدی ریاست این فدراسیون ثبت نام کرده اند.

صبور درباره وضعیت فعلی این فدراسیون گفت: امسال بهترین سال فعالیت فدراسیون بوده است و بهترین نتیجه ورزشکاران در بخش بزرگسالان عنوان سیزدهمی در رقابت های آسیایی بوده که البته با توجه به ظرفیت این رشته در رقابت های اسیایی سال آینده مدال خواهیم گرفت.

وی گفت: رئیس اتحادیه جهانی ورزش های سه گانه برای نخستین بار سوم اسفند ماه امسال برای بازدید از اماکن ورزشی به تهران سفر می کند.

رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه درباره احتمال المپیکی شدن این رشته در آینده افزود: این رشته ظرفیت کسب سهمیه برای حضور در بازی های المپیک را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *