تاریخ: 2015-07-30 شناسه خبر: 5708

دختران چهارمحال‌وبختیاری هیچ‌جا حضور ندارند

دختران چهارمحال‌وبختیاری

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در مراسم اختتامیه گردهمایی سراسری مسئولان امور جوانان این وزارتخانه که در شهرکرد در حال برگزاری است، اظهار داشت: برگزاری این گردهمایی اهدافی را دارد که می‌توان به این موارد اشاره کرد. نخستین هدف ارائه سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌های جدید حوزه معاونت جوانان و نقد و بررسی آنها است.

وی افزود: ایجاد همگرایی بین تجارب ملموس با سیاست گذاری‌های کلان در ستاد هدف دوم ما است و راهبرد سوم ایجاد انگیزه برای هم‌افزایی بین استان‌ها و به اشتراک‌گذاری تجارب آنها است. هم اکنون تجارب ارزشمندی در استان‌ها شکل گرفته اما به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: بنده زمانی که مسئولیت را در معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان پذیرفتم تصمیم گرفتم تا به دنبال کارهای سطحی و نمایشی و امور شتاب‌زده نروم. مشارکت حداکثری بخش خصوصی و عمومی، حرکت با استراتژی و توجه به تولید فکر و گزارش‌های راهبردی برای دولت در عرصه جوانان باید مورد توجه باشد.

رستمی تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که موضوعات اجتماعی مانند جوانان قرار نیست که با برداشته شدن تحریم‌ها به یکباره دچار تغییراتی شود. بنابراین بی‌جهت توقعات را در خود و جامعه جوان بالا نبریم.

وی گفت: در این گردهمایی جلساتی را با سازمان‌های مردم نهاد استان چهارمحال و بختیاری داشتم. از تمام معاونان امور جوانان استان‌ها تقاضا دارم تا هر مسئولی در سطح ملی وارد استان آنها شد جلسه‌ای را طراحی کنند تا با سازمان‌های مردم نهاد گفتگویی داشته باشند. چرا که اگر این سازمان‌ها مسائل خود را رودررو با مسئولان مطرح کنند نتایج بهتری حاصل می‌شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: جوانان روستایی بسیار پرتوان هستند اما از آنها غفلت شده است. بنابراین باید تلاش کرد تا مسئولان استانی و ملی را به روستاها برد و سازمان‌های مردم نهاد روستایی را نیز جدی‌تر گرفت.

رستمی با اشاره به اینکه بنده بازدیدهایی را از شهرهای مختلف استان چهارمحال‌وبختیاری داشتم اما دختران جوان هیچ جا حضور ندارند گفت: در پستو نگه داشتن دختران جوان و عدم مشارکت آنها در فضای اجتماعی یک آسیب است؛ بنابراین انتظار داریم تا سازمان‌های مردم نهاد دختران را جدی‌تر گرفته به ویژه به سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اشتغال دختران باید توجه داشت.

وی گفت: طرح ملی بازی‌های رایانه‌ای توسط یک جوان بدون دریافت حتی یک ریال از وزارت ورزش و جوانان طراحی شد و قرار است با جذب اسپانسر در سراسر کشور اجرا شود. جشنواره‌های جوانان از جمله جشنواره حضرت علی اکبر باید به سازمان‌های مردم نهاد واگذار شود، معتقدیم که برگزاری گردهمایی‌ها باید به طور کامل به سازمان‌های مردم نهاد واگذار شود و سیستم مدیریتی خود را در این عرصه درگیر نکند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: هم اکنون در استان فارس طرح جالبی ارائه شده که برای یک برنامه مسابقه طراحی پوستر را برگزار کردند تا از ایده‌های جوانان در این زمینه بهره‌مند شوند. این ایده را می توان در سایر استان‌ها عملیاتی کرد.

رستمی بیان کرد: فضای مجازی برای ما یک اولویت است و در استان‌ها حداقل ماهانه یک کمپین در رسانه‌های اجتماعی ویژه جوانان باید برگزار شود. کمپین‌هایی با موضوعات مختلفی از جمله ترک سیگار و هشدار در خصوص اعتیاد.

وی با اشاره به ضرورت طراحی شبکه‌های اجتماعی بومی ویژه جوانان، افزود: راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی داخلی جزو سیاست‌های ابلاغی رهبری در برنامه ششم توسعه بود که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: امید، نشاط و خودباوری باید به جامعه جوان بازگردد و اجازه نداریم با اقدامات نامناسب در جهتی حرکت کنیم که ناامیدی در جامعه جوانان گسترش یابد.

رستمی افزود: پرتال ملی اوقات فراغت که 5 سال برزمین مانده بود با اعتماد به یک سازمان مردم نهاد متشکل از جوانان در طی مدت یک ماه و نیم آماده و رونمایی شد بنابراین باید به جوانان اعتماد کنیم تا کارها به سرعت بیشتری انجام شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.