تاریخ: 2015-07-30 شناسه خبر: 5710

زنان و دختران بخش مهمی از سرمایه اجتماعی هستند

زنان و دختران

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ محمدرضا رستمی روز پنجشنبه در اختتامیه گردهمایی سراسری مسوولان امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در دیداری که در روزهای گذشته با برخی از جوانان روستایی این منطقه انجام شد از حضور دختران و زنان خبری نبود گفت: در پستو نگه داشتن دختران و اجازه ندادن به آنان برای مشارکت اجتماعی و پیگیری مسائلشان کار خطرناکی است.

رستمی با بیان اینکه نباید توقعات جامعه را پس از توافق ایران با کشورهای 1+5 بیش از حد بالا ببریم افزود: باید تلاش کنیم با فرهنگ سازی زمینه مشارکت جوانان افزایش یابد.

وی در ادامه از مسوولان امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در استان های مختلف کشور خواست زمینه کار و فعالیت های سمن های حوزه جوانان را افزایش دهند.

وی در ادامه گفت: ما زمینه ایجاد سمن هایی که در حوزه اشتغال زنان فعالیت می کنند را گسترش می دهیم تا دختران جوان بتوانند با کسب مهارت های شغلی وارد بازار کار شوند و بتوانند خودشان مشکلاتشان را حل کنند.

وی یکی دیگر از اولویت های معاونت ساماندهی امور جوانان را توسعه فضای مجازی در جامعه اعلام کرد و گفت: باید زمینه مشارکت اجتماعی جوانان را در فضای مجازی داخلی مهیا کنیم.

وی ساخت نرم افزارهای موبایل را یکی از این برنامه ها اعلام کرد و گفت: تولید محتوای فارسی یکی از ضرورت های جامعه ما است که در برنامه توسعه ششم نیز به آن تاکید شده است.

رستمی نگاه مثبت به جوانان را از جمله برنامه هایش در معاونت جوانان اعلام کرد و گفت: باید امید، نشاط و خودباوری به جامعه جوان کشور بازگردد.

وی گفت: نباید با اقدامات نامناسب، ناامیدی را در جامعه جوان گسترش دهیم.

معاون وزیر ورزش، رونمایی از پورتال ملی اوقات فراغت را که پنج سال بر زمین مانده بود را یکی از نمونه های بارز برای اعتماد به جوانان اعلام کرد و گفت: یک سمن در حوزه جوان توانست این پورتال را در مدت یک ماه و نیم راه اندازی کند.

گردهمایی سراسری مسوولان امور جوانان از روز سه شنبه با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست آغاز به کار کرد.

در طی این مدت کارگاه های مختلف با حضور مسوولان امور جوانان وزارت ورزش و جوانان استان های مختلف کشور برگزار شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.