تاریخ: 2015-08-01 شناسه خبر: 5746

اعزام 3 ملی‌پوش و یک مربی هندبال قم به مسابقات آسیایی

هندبال دختران

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سیدعلیرضا طباطبایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم گفت: مایه عزت و سربلندی جامعه هندبال استان قم است که چهار نفر از بهترین‌های حال حاضر هندبال استان در اردوی تیم ملی هندبال دختران ایران آماده اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شوند.

وی ادامه داد: قم در هندبال گام‌های بلندی در مسیر پیشرفت برداشته و خوشحالیم که بعد از کسب موفقیت‌های متعدد در سطح استانی، کشوری و بین‌المللی بخش‌ آقایان، اکنون در بخش بانوان نیز هندبال قم به جایگاهی رسیده که حتی در مسیر کسب موفقیت از آقایان نیز سبقت گرفته است.

رئیس هیئت هندبال استان قم اضافه کرد: با حضور چهار نماینده قم در آخرین تمرین تیم ملی هندبال بانوان قطعاً این نفرات تیم ملی را در پیکارهای قهرمانی دختران جوان آسیا همراهی خواهند کرد تا یک نمره مثبت دیگر در کارنامه هندبال قم به ویژه در بخش بانوان به ثبت برسد.

وی یادآور شد: هفتمین و آخرین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی هندبال رده سنی جوانان دختران پیش از اعزام به مسابقات 2015 قهرمانی آسیا با حضور چهار نماینده استان قم برگزار شد، در حالی که سه نفر از این تعداد در بین بازیکنان مورد نظر کادر فنی تیم ملی حضور دارند و یک نفر دیگر مربی تیم ملی است.

طباطبایی تصریح کرد: هفتمین و آخرین اردوی تدارکاتی تیم ملی هندبال جوانان بانوان پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در تالار فدراسیون هندبال پیگیری شد؛ در حالی که قرار است رقابت‌های آسیایی از نیمه مرداد‌ماه به میزبانی کشور قزاقستان به انجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: با دعوت کادر فنی تیم ملی هندبال جوانان بانوان 16 ملی‌پوش در مرحله پایانی اردو باقی ماندند؛ در حالی که سه نفر از این تعداد یعنی الناز قاسمی، مرضیه افشاری و فاطمه خلیلی هندبالیست‌های پرتوان قم هستند که به نمایندگی از بانوان توانمند قمی در این اردو حضور دارند تا توانمندی هندبال قم را به نمایش بگذارند.

رئیس هیئت هندبال استان قم ادامه داد: همچنین زهرا احمدی‌نیا مربی با دانش هندبال قم که با درایت و تدبیر خود تیم هدف‌پویان جوان قم را به مقام قهرمانی لیگ دسته یک کشور رساند، به عنوان مربی و چهارمین نماینده از استان قم، تیم ملی هندبال بانوان جوانان را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی خواهد کرد.

وی افزود: تیم ملی هندبال بانوان رده سنی جوانان در مسابقات 2015 قهرمانی دختران آسیا با تیم‌های ملی کره جنوبی، ژاپن، ازبکستان،‌ قزاقستان، ‌چین و ‌ تاجیکستان به منظور کسب سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان به صورت دوره‌ای به رقابت خواهد پرداخت.

طباطبایی در پایان به زمان برگزاری نخستین بازی‌ تیم ملی جوانان اشاره کرد و گفت: طبق اعلام رسمی صورت گرفته از سوی کنفدراسیون هندبال آسیا، نخستین دیدار ملی‌پوشان کشورمان با تیم هندبال جوانان چین روز پانزدهم مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.