تاریخ: 2018-01-14 شناسه خبر: 57692

عضو تیم ملی اسکی آلپاین بانوان؛

فروغ عباسی: برای المپیک زمستانی پوئن خوبی دارم / پرکردن پیست دربندسر با برف مصنوعی

فروغ عباسی

فروغ عباسی با اشاره به اینکه با دستگاه برف ساز پیست اسکی دربندسر را آماده کرده‌اند، گفت: دیگر نیازی نیست برای تمرین یا برگزاری اردوی تدارکاتی از ایران خارج شویم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، در حالیکه تقریبا یک ماه تا آغاز بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی مانده رقابتی جدی بین سه تن از اعضای تیم ملی اسکی آلپاین بانوان ( فروغ عباسی، مرجان کلهر و عاطفه احمدی ) برای حضور در این رقابت‌ها شکل گرفته است. فروغ عباسی متولد ۲۴ شهریور ۷۲ عضو تیم ملی اسکی آلپاین دختران ایران و مشعل دار ایرانی المپیک پیونگ‌ چانگ ۲۰۱۸ است. او سابقه حضور در المپیک سوچی روسیه را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد. او با ثبت زمان ۲:۳۵٫۶۹ در جایگاه ۴۸ اسلالوم زنان در این بازی‌ها قرار گرفت. فروغ عباسی در گفتگو با خبرنگار “ورزش بانوان” در خصوص احتمال حضورش در این بازی‌ها اظهار کرد: ایران در بخش دختران، تنها در ماده مارپیچ کوچکِ اسکی آلپاین ( اسلالوم ) سهمیه رقابت‌های پیونگ چانگ ۲۰۱۸ را کسب کرده است. فدراسیون اسکی هنوز نتیجه نهایی را اعلام نکرده و اسامی نمایندگان ایران در پیونگ چانگ ۱۲ روز دیگر اعلام می‌شود. اما من در حال حاضر بهترین پوئن را دارم. دوشنبه تا چهارشنبه هفته گذشته در پیست دربندسر مسابقات اسلالوم مارپیچ کوچک برگزار شد. در این سه روز من دو طلا و یک نقره در اسلالوم گرفتم.

عضو تیم ملی اسکی آلپاین بانوان کشورمان خاطر نشان کرد: امسال بارش برف چندانی نداشتیم، پیست اسکی دیزین در اولین ماه فصل زمستان همچنان برف ندارد و راه اندازی نشده اما خوشبختانه پیست دربندسر را با برف مصنوعی پرکرده‌اند. از روز جمعه ( ۲۲ دی ) این پیست افتتاح شد و اسکی‌بازان می‌توانند از آن استفاده کنند.  بعد از اینکه با دستگاه برف ساز پیست دربندسر را آماده کردند، برای تمرین یا اردوی تدارکاتی لازم نیست از ایران خارج شویم. شرایط این پیست عالی است. با این حال همیشه فدراسیون اسکی تیم اعزامی به بازی‌های المپیک را چند روز زودتر راهی کشور میزبان می‌کند تا ورزشکاران ایران با شرایط پیست مسابقات آشنا شوند.

وی در پایان ضمن اشاره به نداشتن اسپانسر عنوان کرد: ۴ سال است که در نبود حامی مالی هزینه‌های بالای اسکی را تامین می‌کنیم. حتی قبل از بازی‌های المپیک سوچی هم اسپانسر نداشتم با اینکه انتظارش را داشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *