تاریخ: 2018-01-17 شناسه خبر: 57777

اوپن استرالیا ۲۰۱۸؛ حذف ونوس ویلیامز و صعود مارتا کستیوک ۱۵ ساله به مرحله سوم

مرحله نخست رقابت‌های گرند اسلم آزاد استرالیا با پیروزی اکثر مدعیان قهرمانی به جز ونوس ویلیامز و کوکو وندوگ نمایندگان تنیس آمریکا همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، رقابت‌های گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۱۸ از ۲۵ دی ماه تا ۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ در مجموعه ملبورن پارک استرالیا پیگیری می‌شود. مسابقات تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۸ ، اولین تورنومنت از تورمنت‌های چهارگانه موسوم به “گرند اسلم” است که هر ساله در ماه ژانویه برگزار می‌گردد. در نخستین روز از رقابت‌های گرند اسلم آزاد استرالیا در بخش زنان ونوس ویلیامز، نایب‌قهرمان سال گذشته مسابقات و بخت ششم قهرمانی در برابر بلیندا بنچیچ، شماره ۹۸ جهان شکست خورد (۵-۷ ۳-۶) و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. اما بنچیچ تنیسور سوییسی دور دوم این رقابت‌ها در دو ست ( ۶-۱ ۶-۳ ) مقابل لوکسیکا کومکوم تایلندی شکست را پذیرفت و از دور مسابقات کنار رفت.

اسلوآن استیونز آمریکایی، قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷ نیز از مهم‌ترین ناکامان روز نخست بود. وی در مقابل شوای ژنگ چینی در ۳ ست (۲-۶ ۶-۷ ۶-۲) تن به شکست داد. شوای هم دور دوم مسابقات تنیس آزاد استرالیا مغلوب دنیسا آلرتووا تنیسوری از جمهوری چک شد.

کوکو وندوگ هم‌وطن استیونز که بخت دهم قهرمانی به شمار می‌رفت نیز نتوانست مقابل تیمه‌آ بابوش به پیروزی برسد و وداعی زودهنگام با مسابقات داشت.

کوکو وندوگ

کارولین وزنیاکی دانمارکی اما گام نخست را محکم برداشت و در ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه (۳-۶ ۲-۶)، میهائلا بوزارنسکو از رومانی را مغلوب کرد. بخت دوم قهرمانی در دور دوم نیز مقابل جانا فت از کرواسی به برتری دست یافت و جواز حضور در مرحله سوم رقابت‌ها را بدست آورد.

الینا اسویتولینا، که به عنوان بخت چهارم وارد این رقابت‌ها شده بود، موفق شد با نتایج  ۲-۶ و ۳-۶ از سد ایوانا یوروویچ بگذرد. این تنیسور اوکراینی در دور دوم اکاترینا ماکارووا از جمهوری چک را از پیش رو برداشت تا در مرحله سوم با تنیس‌باز هم‌وطن خود مارتا کستیوک مصاف دهد.

اوپن استرالیا ۲۰۱۸؛ حذف ونوس ویلیامز و صعود مارتا کستیوک ۱۵ ساله به مرحله سوم

مارتا کستیوک ۱۵ سال دارد و جوان‌ترین بازیکنی است که از سال ۱۹۹۷ تا به حال موفق به صعود به مرحله سوم رقابت‌های تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا شده است. او از جدول مقدماتی به جدول اصلی مسابقات صعود کرده است و در مرحله اول برابر شوای پنگ، بخت ۲۵ قهرمانی به پیروزی دست یافت. کستیوک که شماره ۵۲۲ جهان است به راحتی و با نتایج ۲-۶ و ۲-۶ حریف چینی خود را پشت سر گذاشت و به دور دوم رقابت‌های اوپن استرالیا ۲۰۱۸ صعود کرده بود.

اوپن استرالیا ۲۰۱۸؛ حذف ونوس ویلیامز و صعود مارتا کستیوک ۱۵ ساله به مرحله سوم

یلنا اوستاپنکوی لتونیایی نیز دیدار آسانی مقابل فرانچسکا اسکیاوونه داشت و او را در دو ست پیاپی (۴-۶ ۱-۶) شکست داد. قهرمان گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه ۲۰۱۷ در دور بعد یوان دینگ‌دینگ چینی را پیش روی خود دارد.

کارولینا پلیشکووا که با عنوان بخش ششم قهرمانی وارد این رقابت‌ها شده، ورونیکا کپده رویگ از پاراگوئه را شکست داد و به دور دوم رقابت‌ها را یافت.

داریا گاوریلووا، یولیا گورجس، ماگدالنا ریباریکووا، آناستازیا پاولیوچنکووا، داریا کاساتکینا، آنت کنتاویت و کیکی برتنز نیز از دیگر برندگان روز اول اوپن استرالیا ۲۰۱۸ بودند.

در دومین روز از مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸ مدعیان قهرمانی دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند؛ سیمونا هالپ، شماره ۱ تنیس زنان و بخت اول قهرمانی، دستانی آیاوا ۱۷ ساله از استرالیا را شکست داد و به دور دوم صعود کرد. هالپ در دور بعد به مصاف یوجینی بوشار کانادایی خواهد رفت که او نیز توانست با نتایج (۶-۷ ۳-۶) بر اوسین دودین فرانسوی غلبه کند.

گاربینیه موگوروزا، بخت سوم قهرمانی نیز جسیکا پونشه را در دو ست متوالی از پیش رو برداشت و راهی مرحله بعد شد.

ماریا شاراپووا ستاره روس از دیگر برندگان روز دوم رقابت‌ها بود؛ این تنیس‌باز پرطرفدار که اولین حضور خود در اوپن استرالیا را از سال ۲۰۱۶ به این سو تجربه می‌کند، با غلبه بر تاتیانا ماریا (۴-۶ ۱-۶) پای به دور دوم رقابت‌های اوپن استرالیا ۲۰۱۸ گذاشت.

ماریا شاراپووا رقابت‌های گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۱۸

یوهانا کونتا، انجلیک کربر، کارولین گارسیا، النا وسنینا، مدیسون کیز نیز به ترتیب مقابل مدیسون برنگل، آنا-لینا فریدسام، کارینا ویتهوفت، انس جابر و کیانگ وانگ به پیروزی دست یافتند.

بر خلاف انتظار دومنیکا سیبلکووای اسلواکی تبار از میدان به در شد؛ سید شماره ۲۴ این رقابت‌ها در دیداری آسان مغلوب کایا کانپی از استونی شد.

اما در جذاب‌ترین مسابقه بخش زنان در روز دوم، آندره‌آ پتکوویچ، شماره ۹۹ جهان موفق شد در جدالی تماشایی و پایاپای که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید، پترا کویتووا، قهرمان سابق ویمبلدون را در سه ست و با نتایج (۸-۱۰ ۶-۴ ۳-۶) از پیش رو بردارد.

کریستینا ملادنوویچ فرانسوی هم به روند ناکامی‌های خود ادامه داد؛ وی که بخت ۱۱ قهرمانی محسوب می‌شد در برابر آنا بوگدان، شماره ۱۱۱ زنان شکست خورد.

برداشت ادیت شده از تنیسفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *