تاریخ: 2018-01-20 شناسه خبر: 57858

شکست دوم برای لارستان و روز زیبای تاسیسات؛

قهرمانی لیگ برتر هندبال زنان و احتمالات؛ گچساران و شاهین شهر تعیین می‌کنند

لیگ برتر هندبال زنان هفته یازدهم خود را هم پشت سر گذاشت. تاسیسات همان طور که پیش بینی می شد توان خود را در خانه به رخ کشید و دوباره شهید چمران لارستان را شکست داد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان ؛ قهرمانی لیگ برتر هندبال زنان اگرچه می رود که در اختیار تهرانی ها قرار گیرد اما معادلات لیگ در سه هفته پایانی پیچیدگی های خاص خود را دارد و هنوز کسی از آینده مطمئن نیست.

در هفته یازدهم لیگ برتر هندبال بانوان، تاسیسات دریایی در تهران ۲۱ بر ۱۹ لارستان را شکست داد و یک گام دیگر به قهرمانی لیگ برتر هندبال نزدیک شد تا ناامیدی دوباره در لارستان رخنه کند. آن ها فقط یک شانس دیگر برای زنده نگه داشتن امیدهایشان دارند آن هم در شرایطی که بازی های دیگر تعیین کننده است.

شکست برابر تاسیسات در تهران ، برای نشمین شافعیان اتفاقی تلخ تر از آن است که تصور می کنیم. آن ها قرار است با ترکیبی تقویت شده نماینده ایران در مسابقات غرب آسیا باشند اما حالا حتی از تکرار قهرمانی خود هم عاچز به نظر می رسند. شکست در دو بازی رفت و برگشت عملا نشان داد تاسیسات دریایی تیم بهتری نسبت به لارستان بوده است و لارستان باید این را بپذیرد.

حالا ۳ هفته به پایان لیگ باقی مانده و نگاهی به جدول نشان می دهد که مسیر قهرمانی لیگ برتر هندبال از گچساران و شاهین شهر می گذرد. شانس تاسیسات از همه تیم ها بیشتر است زیرا ۲ بازی دیگر در پیش دارد که آخرین بازی در تهران برابر نفت و گاز برگزار می شود.

تاسیسات باید در شاهین شهر این تیم را شکست دهد که البته با توجه به مشکلات شاهین شهری ها و افول این تیم نسبت به ابتدای فصل ، پیروزی تاسیسات محتمل است اما در هر حال لارستان و گچساران نیم نگاهی به شگفتی آفرینی شاهین شهر دارند.

شاهین شهر ، تیمی که هنوز یک ریال به بازیکنانش پرداخت نکرده ، با مشکلات داخلی دست و پنجه نرم می کند و از سوی دیگر از نظر فنی به سطحی رسیده که به سختی می تواند تیم قعرنشین بهبمن بهبهان را شکست دهد یارای مقاومت در برابر تاسیسات را دارد؟ سهیلا هیات ، مریم کاراندیش و توران سلمان پور باید پاسخ دهند.

نفت و گاز و ماموریت دشوار

بازی مهم دیگر ، نبرد نفت و گاز گچساران و چمران لارستان است. لارستان ۲ باخت داده و اگر این بازی را ببازد عملا قهرمانی لیگ برتر هندبال را از دست می دهد و بازی گچساران و تاسیسات در روز آخر تبدیل به فینال لیگ می شود.

در صورتی که گچساران به لارستان ببازد ،  لارستان و گچساران در موقعیت امتیازی مساوی قرار می گیرند و آن گاه ، لارستان چشم به شکست تاسیسات در هفته آخر برابر گچساران خواهد داشت تا بلکه برتری تفاضل گلی این تیم به کمکش بیاید.

نفت و گاز گچساران البته سرنوشتش را در دستان خودش می بیند : ” ۲بازی را ببر و قهرمان شو”. البته روی کاغذ آسان به نظر می رسد اما آن ها هم مشکلات خاص خود را دارند. وابستگی محض به مثلث فاطمه خلیلی – راضیه جانباز – الناز قاسمی ، همیشه هم نقطه قوت نیست. حریفان آن ها هم تا دندان مسلح اند.

بدین ترتیب ، لیگ تا پایان راه ۲ بازی جذاب و ویژه خواهد داشت. اولی مصاف چمران لارستان و نفت و گاز گچساران که بخشی از تکلیف نهایی را مشخص می کند و دومی و مهم ترین آن ها ، مصاف هفته پایانی نفت و گاز گچساران و تاسیسات دریایی در تهران. این ، جذاب ترین لیگ هندبال در چند سال اخیر است. لذت ببریم.

*حامد اسماعیلی

یک پاسخ به “قهرمانی لیگ برتر هندبال زنان و احتمالات؛ گچساران و شاهین شهر تعیین می‌کنند”

  1. ابراهيمي گفت:

    با سلام
    سپاسگزارم از زحمات شما که با حضور فعالتون جذابیت و زیبایی این ورزش مهیج را به تصویر میکشید .
    ابراهیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *