تاریخ: 2018-01-22 شناسه خبر: 57913

درخواست جام بزرگ از کمیته ملی المپیک؛ برای آماده سازی تیم‌ها در المپیک ۲۰۲۰ اقدام کنید

مه لقا جام بزرگ گزارش تصویری از رقابت تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر بانوان در مسابقات کشورهای اسلامی باکو 2017

تیرانداز المپیکی ایران گفت: برای شروع روند آماده سازی تیم ها برای المپیک 2020 توکیو اندکی دیر شده است و کمیته ملی المپیک باید به فوریت برنامه های اردوهای آماده سازی تیم ها را برای حضور موفق در المپیک دنبال کنند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، «مه لقا جام بزرگ» در گفت و گو با ایرنا افزود: باید تغییرات در مدیریت کمیته ملی المپیک را به فال نیک بگیریم، هنوز دو سال تا شروع رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو فرصت باقی است و اگر کمیته بدنبال یک عملکرد خوب در این رقابت ها است، باید سرمایه گذاری خوبی در این خصوص صورت گیرد.

وی ادامه داد: زنان ورزشکار توانسته اند در سال های اخیر توانمندی های خود را در میادین جهانی و المپیک ثابت کنند و برخی رشته ها چون تیراندازی نیز از رشته های پر مدالی هستند که می توانند سهم قابل توجهی در ارتقا جایگاه ایران در بازی های آسیایی و المپیک بازی کنند.

این ورزشکار جوان همدانی اضافه کرد: حرف من این نیست که به برخی رشته ها توجه نشود یا حمایتی از آنان نباشد، اما می گویم در جهان با توجه به پتانسیل های موجود سرمایه گذاری جدی رو رشته های المپیکی پر مدال چون مواد مختلف دوومیدانی، ورزش های آبی یا تیراندازی می شود و خوب است کمیته ملی المپیک با توجه به توانمندی و ظرفیت ورزشکاران این رشته به ویژه زنان سرمایه گذاری خاص و بلندمدتی را در این زمینه آغاز کند.

تیراندازی المپیکی کشورمان با بیان اینکه نهایت آرزوی یک ورزشکار حضور در المپیک و کسب مدال است، گفت: ورزشکاران ما انگیزه کافی برای حضور در المپیک و کسب مدال دارند و من امیدوارم مدیران جدید کمیته ملی المپیک حمایت و آماده سازی تیم های ملی و ورزشکاران را انجام دهند و هر چه زودتر برنامه های آماده سازی تیم ها را شروع کنند.

وی یادآوری کرد: زمان زیادی تا بازی های آسیایی نمانده است کادر فنی تیم ها باید با حضور روانشناسان و مربیان بدنساز تقویت شود و نیازهای ورزشکاران تامین شود تا تمرینات به صورت پیوسته و با نظم و انضباط پیگیری شود.

جام بزرگ با یادآوری اینکه از پس از المپیک ۲۰۱۶ ریو به دلیل مصدومیت نتوانسته به طور مرتب در اردوها حاضر شود، گفت: شنیده ها از اردوهای تیراندازی ادامه مشکل کمبود ساچمه و فشنگ است.

این ورزشکار جوان اضافه کرد: وقتی قرار است ما در میادین بین المللی به مصاف تیم هایی برویم که به صورت حرفه ای و کاملا حساب شده و با استفاده از بهترین تجهیزات برای حضور در المپیک تمرین کرده اند، برویم ، پس ما هم باید از تجهیزات و امکاناتی مشابه آنان برخوردار شویم تا شانس ما در برابر حریفانمان افزایش یابد.

جام بزرگ گفت: امیدواریم مسئولان جدید کمیته ملی المپیک به این مسئله توجه کند و حمایت لازم را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *