تاریخ: 2018-01-24 شناسه خبر: 58030

سرپرست تیم هندبال شهید چمران لارستان؛

چمران لارستان به داوری باخت نه به تاسیسات دریایی/ تکان می‌خوردند پنالتی می‌گرفت!

چمران لارستان به داوری باخت نه به تاسیسات دریایی/ تکان می‌خوردند پنالتی می‌گرفت!

سرپرست تیم هندبال شهید چمران لارستان شکست برابر تاسیسات دریایی در بازی مهم هفته اخیر لیگ برتر هندبال زنان را متوجه داوران مسابقه می دادند.

فاطمه کاملی در گفتگو با پایگاه خبری ورزش بانوان در شیراز ، با بیان اینکه ما هنوز هم در شوک ناشی از نتیجه مسابقه به سر می بریم، اظهار کرد: تیم شهید چمران لارستان به قضاوت بد داوری باخت و من این را به وضوح اعلام می کنم که ما هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت در مقابل تیم تأسیسات دریایی به داوری باختیم.

وی با تأکید براینکه داور بایستی بخش عمده ای از این باخت را به عهده بگیرد، بیان کرد: بازیکنان ما در زمین خوب بازی کردند و ما برنده این بازی بودیم. مقصر اصلی این باخت تا هشتاد درصد داوری بود.

سرپرست تیم شهید چمران لارستان در ادامه خاطر نشان کرد: همیشه وقتی یک تیم شکست می خورد، بحث به قضاوت داوران کشیده می شود. ما تاکنون در مورد داوری هیچ اعتراضی نکرده ایم اما در این بازی تصمیمات ناعادلانه داور در تغییر دادن نتیجه دخیل بود و این قضاوت نادرست تیم ما را بر باد داد و شیرازه تیم را از هم پاشید.

وی در پاسخ به این سوال که تیمی که با اختلاف چهار یا پنج گل در نیمه اول جلو هست، چگونه می تواند بازنده بازی باشد، عنوان کرد: بازیکنان ما در زمین بسیار پرانرژی و با انگیزه ظاهر شدند اما داور بارها بازیکنان ما را با گرفتن خطای تک گام جریمه کرد و دو دقیقه های زیادی را برای ما در نظر گرفت. داور با کوچکترین برخورد و تکان خوردن بازیکن تیم مقابل اعلام پنالتی می کرد.

کاملی اضافه کرد: فکر می کنم که ده تا یازده ضربه پنالتی را در این بازی دریافت کردیم و از این طرف هم ۳ یا ۴ گل ما را از درون دروازه پنالتی گرفتند. تیم شهید چمران لارستان در مقابل چنین قضاوتی چقدر می توانست دوام بیاورد؟ ما دو هفته برای این بازی برنامه ریزی کرده بودیم و این پیروزی قطعا در دست ما بود. متاسفانه داوری این برد را از ما گرفت.

احتمال پایان دوران فعالیت چمران در هندبال

وی ضمن تشکر از علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال و میترا نوری نائب رئیس این فدراسیون به دلیل تلاش های بی دریغی که این عزیزان در راستای توسعه هندبال انجام می دهند، گفت‌: من به مسئولان فدراسیون هندبال به دلیل تلاش هایی که در این عرصه دارند، افتخار می کنم اما از آنها خواهشمندم که این مسئله را هم مدنظر قرار دهند که تیم ما در شهرستان با یک اسپانسر شخصی در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

گزارش تصویری تیم‌های هندبال بانوان هیات هندبال اصفهان و شهید چمران لارستان

سرپرست تیم شهید چمران عنوان کرد: مسعود راستی مدیر عامل باشگاه شهید چمران لارستان حدود شش سال است که برای این تیم و توسعه هندبال استان فارس زحمات بسیاری کشیده اند. کمتر تیمی با اسپانسر شخصی در رقابت های لیگ کشوری حضور پیدا می کند اما وجود این مسائل در مسابقات باعث دلسردی اسپانسرهای شخصی می شود.

این مقام مسئول تشریح کرد: اگر یک داور خوب و بی طرف در زمین داشتیم که منصفانه و به حق سوت می زد، ما باخت خود را قبول می کردیم و شکست را به بد ارنج کردن کادرفنی و ضعف بازیکنان نسبت می دادیم، اما نه تیم ما بد بازی کرد و نه مشکل فنی داشتیم، متأسفانه ما مسابقه را به قضاوت داوری باختیم.

وی بیان کرد: آقای مسعود راستی همان لحظه به ما اعلام نمود که دیگر برای هندبال بانوان قدمی بر نمی دارد و در این عرصه فعالیت نمی کند و سال آخری است که تیم را پشتیبانی خواهد کرد.

کاملی با اعتقاد بر اینکه حضور ارگان های دولتی در عرصه ورزشی به دلیل وضعیت اقتصادی کشور در حال نابودی است، تصریح کرد: اگر جامعه هندبال امثال مسعود راستی را از دست بدهد، دیگر شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه نخواهیم بود. ما نماینده جنوب ایران هستیم و  راستی در واقع هندبال منطقه جنوب را پشتیبانی می کنند اما با این بازی به احتمال نود و نه درصد ما سال آینده نماینده ای از استان فارس در رقابت‌های لیگ برتر نخواهیم داشت.

دلسردی اسپانسرهای شخصی

وی یادآور شد: سال گذشته دو نماینده از استان فارس در مسابقات لیگ برتر کشور حضور داشتند که امسال به دلیل نبود اسپانسر تنها یک تیم از استان در این رقابت‌ها شرکت نمود و امکان دارد که سال آینده همین یک تیم هم در مسابقات لیگ برتر وجود نداشته باشد چرا که این مسائل باعث دلسردی افرادی می شود که تیم را با هزینه شخصی خود اداره می کنند.

سرپرست تیم هندبال شهید چمران فارس تصریح کرد: تیم هایی که از حمایت ارگان ها و حامیان دولتی برخوردار هستند،در مقایسه با تیم های ما سختی های کمتری را متحمل می شوند. آقای راستی سال هاست که با هزینه شخصی خود به رشد و توسعه هندبال کمک شایانی کرده است. ایشان مطمئن بود که بازیکنانش می توانند در زمین بهترین باشند.

افراد دیگر نتیجه را به سود تاسیسات رقم زدند

کاملی عنوان کرد: بازیکنان عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند اما قضاوت ناعادلانه داوری تلاش بی دریغ بازیکنان ما را از بین برد و آنها را نابود کرد. این اولین یا دومین بازی بود که با قضاوت این داور پیگیری شد. همان طور که پیشتر هم اشاره کردم این داور یک فصل سوت نزده بود. ما داورهای آماده تری داشتیم که می توانستند این بازی را به خوبی قضاوت کنند. حتی ما راضی بودیم برای این دیدار از داوران تهرانی استفاده نمایند. ما باید از قضاوت داورانی بهره ببریم که داور باشند و بتوانند خوب سوت بزنند نه مغرضانه.

وی در پایان با بیان اینکه ممکن است صحبت های من در این مصاحبه باعث ناراحتی مسئولان فدراسیون هندبال شود، عنوان کرد: من از همین جا از این عزیزان عذرخواهی می کنم اما از آنها خواهشمندم که ما را درک کنند. واقعا با این کار باشگاه ما نابود شد و همه ما را زیر سؤال بردند و اسپانسر تیم شهید چمران لارستان قطعا دلسرد شده است. امیدوارم که حداقل صدای ما به گوش مردم عزیز شهر و استان مان برسد که تیم و بازیکنان ما کم کاری نکردند. این نتایج را افراد دیگری به سود تیم تأسیسات دریایی رقم زدند.

یک پاسخ به “چمران لارستان به داوری باخت نه به تاسیسات دریایی/ تکان می‌خوردند پنالتی می‌گرفت!”

  1. من گفت:

    خ کاملی تیم جنوب فارس منظورتون واقعا تیمیه که هیچ بازیکن بومی نداره…از داور بد نگین چی بگین صدای بچه های بومی لار باید ب گوش کی برسه بعد این همه سال باعث شدین همشون از تیم انصراف بدن آقای راستی داره خرج تو و یه مش غیربومی رو میده??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *