تاریخ: 2018-01-25 شناسه خبر: 58066

عاطفه احمدی: آرزویم حضور در المپیک زمستانی است

بانوی ۱۷ ساله تیم‌ ‌ملی اسکی آلپاین با اشاره به مستقل شدن بخش بانوان پس از تعیین سرمربی جدید گفت: تلاش می‌کنم تا در جام جهانی جزو ۳۰۰ نفر اول شوم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، عاطفه احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برگزاری سه هفته‌ از لیگ بین‌المللی اسکی آلپاین بانوان در رشته‌ مارپیچ بزرگ در پیست اسکی در بندسر و با وجود کمبود بارش‌ها، اظهار کرد: در سه هفته‌ای که رقابت‌ها برگزار شد به نظرم با توجه به کمبود برف مسابقات فوق‌العاده‌ پیگیری شد. پیست اسکی دربندسر و تمام داوران و مربیان در طول این سه هفته‌ با تمام مشکلات رقابت لیگ را برگزار کردند.

این بانوی اسکی باز ۱۷ ساله در ادامه‌ صحبت‌های خود، افزود: من هم لیگ را به خوبی سپری کردم و در هفته‌ اول یک بار اول و یک بار دوم شدم. در هفته‌ دوم در هر سه روز عنوان نخست را کسب کردم و در هفته‌ سوم نیز به یک عنوان نخست و یک عنوان دومی دست یافتم.

عاطفه احمدی درباره رقابت نزدیکش با فروغ عباسی در جریان رقابت های لیگ اسکی و رابطه‌اش با او، اظهار کرد: فروغ عباسی یکی از بهترین دوستانم است. من به تازگی دو سال است که در لیگ شرکت می‌کنم و در این دو سال عضو تیم‌ ‌ملی شدم و در حال‌ حاضر جوان‌ترین عضو تیم‌ ‌ملی اسکی بانوان هستم. من تجربه کمتری نسبت به دیگر رقبایم دارم، اما با سخت تمرین کردن سعی دارم این خلا را پر کنم.

ملی‌پوش اسکی بانوان در مورد برنامه‌ها و هدفگذاری فدراسیون اسکی در بخش بانوان، گفت‌: به نظرم اسکی بانوان در چند سال‌ اخیر پیشرفت زیادی کرده است. امسال هم تیم‌ ‌ملی به صورت مجزا و با سرمربیگری سمیرا زرگر کار می‌کند. همین تفکیک باعث شد تا بخش اسکی بانوان به صورت مستقل فعالیت کند. با وجود این برف خانم زرگر همواره با ما تمرین می‌کند.

بانوی اسکی باز ایران با اشاره به مسابقات پیش روی تیم‌ ‌ملی اسکی، گفت‌: مهم‌ترین مسابقات ، رقابت‌های آسیایی است که در اواخر ماه بهمن به میزبانی پیست اسکی دربندسر برگزار می‌شود. از سال گذشته استعدادیابی‌های خوبی در رده نونهالان و نوجوانان صورت گرفته و همین باعث افزایش تعداد علاقمندان شده است. با توجه به حضور نفرات با تجربه راه یافتن به اردوهای تیم‌ ‌ملی بسیار سخت است و من از این که عضو تیم‌ ‌ملی هستم بسیار خوشحالم.

عاطفه احمدی در پایان با اشاره به آرزویش برای حضور در المپیک زمستانی، گفت‌: هدفگذاری اصلی من با توجه به سن کمم شرکت در المپیک زمستانی است. اگر بتوانم به المپیک راه یابم جوانترین اسکی باز ایرانی می شوم که راهی المپیک شده است. سال گذشته که در جام جهانی شرکت کردم جوان‌ترین اسکی باز ایرانی شدم که در این رقابت‌ها حاضر شده است. تلاشم را می‌کنم تا در جام جهانی سال آینده جزء ۳۰ نفر اول جهان باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *