تاریخ: 2018-01-25 شناسه خبر: 58078

اعزام فروغ عباسی و سمانه بیرامی باهر به بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸

فروغ عباسی در اسکی آلپاین و سمانه بیرامی باهر در اسکی صحرانوردی به بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، در حالی که رقابت‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ کره جنوبی را در پیش داریم فدراسیون اسکی اسامی تیم اعزامی ایران به این رقابت‌ها را اعلام کرد. به این ترتیب، فروغ عباسی و سمانه بیرامی باهر در بخش بانوان و سید ستار صید و محمد کیادربندسری به عنوان نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها خواهند بود. همانطور که پیش بینی می شد فدراسیون جهانی اسکی (فیز) چهار سهمیه اسکی ایران (دو سهمیه آلپاین و دو سهمیه صحرانوردی) برای المپیک ۲۰۱۸ کره جنوبی را تایید کرد. فدراسیون اسکی پس از بررسی عملکرد اسکی بازان و در نظر گرفتن پوئن فیز (امتیاز جهانی) سمانه بیرامی باهر و سید ستار صید را به عنوان نمایندگان اسکی ایران اعزامی به المپیک در رشته صحرانوردی انتخاب کرد.

هدف سمانه بیرامی باهر در المپیک زمستانی 2018: حضور بین 50 نفر اول

در رشته اسکی آلپاین نیز محمد کیادربندسری در بخش آقایان دارای بیشترین امتیاز است و متاسفانه اسکی ایران موفق نشد سهمیه دوم آقایان را طی این چند روز کسب کند وی به عنوان تنها نماینده مرد عازم کره جنوبی می شود. شرایط در بخش آلپاین بانوان پیچیده بود و در حالی که فروغ عباسی با کوله باری از تجربه گزینه اصلی برای اعزام به المپیک بود، عاطفه احمدی ۱۶ ساله که در رقابت‌های لیگ بین المللی خوش درخشید کمیته فنی را برای تصمیم گرفتن در این خصوص دچار سردرگمی کرد. اما صبح امروز(پنج شنبه) رقابت انتخابی بین فروغ عباسی و عاطفه احمدی دو عضو تیم‌ ملی اسکی آلپاین بانوان ایران برای کسب سهمیه حضور در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره‌حنوبی برگزار شد که در پایان فروغ عباسی گوی سبقت را از رقیب ۱۷ ساله اش ربود و توانست با پشت سرگذاشتن احمدی بلیط سفر به پیونگ چانگ را کسب کند. وی برای دومین بار در بازی‌های المپیک زمستانی شرکت خواهد کرد.

به این ترتیب فروغ عباسی و سمانه بیرامی باهر به نمایندگا از کشورمان در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ رقابت خوهند کرد. رقابت های المپیک‌زمستانی ۲۰۱۸ از بیستم بهمن ماه تا دهم اسفند به میزبانی شهر پیونگ چانگ‌کره جنوبی برگزار می شود

فروغ عباسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *