تاریخ: 2018-03-01 شناسه خبر: 59144

الهه قلی فلاح، پرچمدار ایران در پارالمپیک زمستانی شد

الهه قلی فلاح ، پرچمدار ایران در پارالمپیک زمستانی شد

الهه قلی فلاح، پارا اسکی باز صحرانوردی ایران به عنوان پرچمدار کاروان کشورمان در بازی‌های پارالمپیک زمستانی پیونگ چانگ کره‌جنوبی انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، الهه قلی فلاح پارا اسکی باز نابینای مطلق ایران که در رشته صحرانوردی فعالیت می‌کند به عنوان پرچمدار کاروان کشورمان در بازی‌های پارالمپیک زمستانی انتخاب شد.

الهه قلی فلاح این پارا اسکی باز قهرمان دوی ۱۵۰۰ متر ایران است و علاوه بر اسکی توانایی اسکیت روی آسفالت به مسافت ۴۰ کیلومتر را نیز دارد.

تیم پارا اسکی اعزامی ایران با ترکیب الهه قلی فلاح (نابینای مطلق) و ابوالفضل خطیبی در رشته صحرانوردی، صدیقه روزبه، حسین سولقانی و پوریا خلیل تاش در رشته اسنوبورد به بازی‌های پارالمپیک زمستانی اعزام می‌شود.

هدایت این تیم بر عهده صادق کلهر خواهد بود و عیسی ساوه شمشکی به عنوان سرپرست کاروان، نفرات اعزامی را همراهی می‌کند.

پارا اسکی بازان ایران با حضور در رقابت‌های جهانی که ماه قبل در آلمان برگزار شد مجوز حضور در این بازی‌ها را به دست آوردند.

بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ از ۹ تا ۱۸ مارس (۱۷ تا ۲۷ اسفند) در پیونگ چانگ کره‌جنوبی برگزار می‌شود که حدود ۵۵۰ ورزشکار از ۴۲ کشور جهان در پنج رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *