تاریخ: 2018-05-06 شناسه خبر: 59567

AFC گزارش داد:

نبرد صدرنشینی ایران و ازبکستان در فوتسال بانوان آسیا

تیم فوتسال بانوان ایران با وجود پیروزی قاطع در اولین دیدار خود در جام ملتهای زنان آسیا، برای اجتناب از رویارویی با ژاپن و تکرار فینال سال 2015، باید صدرنشین گروه D این مسابقات شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) روز یکشنبه با اعلام این مطلب در گزارشی آورده است: تیم بانوان ایران که در اولین دوره رقابتهای فوتسال آسیا در سال ۲۰۱۵ با شکست ژاپن فاتح این مسابقات شد، در رقابتهای امسال در گروه D با ترکمنستان و ازبکستان هم گروه است.

تیم ایران روز پنجشنبه با نتیجه ۱۴ بر صفر ترکمنستان را درهم کوبید. ازبکستان نیز روز شنبه سه بر یک ترکمنستان را شکست داد و تیم ایران باید فردا (دوشنبه) به مصاف ازبکستان برود.

ازبکستان و ایران هر دو صعود خود را به یک چهارم نهایی قطعی کرده اند. دیدار فردا برای صدرنشینی گروه D برگزار می شود و هر دو تیم بدنبال برد هستند.
ازبکستان اکنون باید به مصاف مدافع عنوان قهرمانی برود که در اولین بازی خود ۱۴ گل به ثمر رسانده است.

۲ دروازه بان اول «آواز ماکسوموف» سرمربی ازبکستان محروم هستند و او باید رویکرد خود را برای بازی فردا تغییر دهد.
وی گفت: بازی مقابل ایران نه فقط به علت غیبت ۲ دروازه بان اول تیم، بلکه حتی با آنها هم برای ما بسیار دشوار است، اما ما تلاش خود را می کنیم.

ماکسوموف گفت: شاید تمرکز ما فقط روی دفاع باشد و گاهی به ضدحملات بپردازیم.
ایران در اولین بازی خود مقابل ترکمنستان بسیار خطرناک ظاهر شد اما شهرزاد مظفر سرمربی ایران می گوید: ازبکستان چالش متفاوتی برای شاگردانش خواهد بود.

وی گفت: ازبکستان حریف آسانی نیست و می تواند شگفتی ایجاد کند.

مظفر یادآور شد: بازی مهمی است و مهمترین مسئله این است که برای صدرنشینی گروه می جنگیم. ازبکستان مثل ترکمنستان نیست.

صدرنشینی گروه D بسیار مهم است. اگر ژاپن روز دوشنبه مقابل چین مساوی کند یا پیروز شود، ایران برای اجتناب از رویایی با این تیم برای عدم تکرار فینال ۲۰۱۵، باید صدر گروه D را از آن خود کند.

شاگردان مظفر بعد از چهار روز استراحت به میدان می روند. سرمربی تیم حتی بعد از پیروزی ۱۴ بر صفر شاگردانش نیز گفت؛ همیشه چیزهایی هست که باید روی آنها کار شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران گفت: اگر با امتیاز بالا پیروز شوید اما اشکالی داشته باشید باید آن را اصلاح کنید. ما ضعف های خود را شناسایی و برطرف می کنیم.

ژاپن در مرحله گروهی با چین، لبنان و بحرین در گروه C رقابت می کند. ژاپن و چین هر دو در دو بازی اول خود مقابل لبنان و بحرین پیروز شده اند و دیدار فردا بین ژاپن و چین برای تصاحب جایگاه اول گروه است.

ژاپنی ها در صورت برد و حتی تساوی هم عنوان اول گروه را تصاحب می کنند و در مرحله حذفی حریف تیم دوم گروه D خواهند شد. تیم چین هم در صورت شکست باید با صدرنشین این گروه بازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *