تاریخ: 2018-06-02 شناسه خبر: 59945

بانوی اپه ایست تیم ملی:

نخستین حضورم در بازی های آسیایی را تجربه می کنم

سکینه نوری، بانوی اپه ایست و ملی پوش ارومیه ای که عنوان نایب قهرمانی جوانان آسیا در سال 2011 را یدک می کشد، گفت: نخستین حضورم در بازی های آسیایی را به همراه تیم ملی سه نفره ایران در جاکارتا تجربه خواهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، سکینه نوری در گفت و گو با ایرنا افزود: جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و بازی های آسیایی جاکارتا را ماهها قبل کسب کرده بودم و بیشتر از یک سال است که اردوهای سخت و نفس گیری را پشت سر گذاشته ام.

وی بیان کرد: هم اکنون در استراحت میان اردویی به سر می بریم و در ادامه مرحله جدید اردوی آمادگی که به مسابقات قهرمانی آسیا متصل است از ۱۹ خرداد ماه به صورت صبح و بعد از ظهر در مجموعه انقلاب آکادمی ملی المپیک آغاز می شود.

این بانوی شمشیر باز ارومیه ای بیان کرد: مسابقات قهرمانی شمشیربازی آسیا ۲۷ خرداد ماه در شهر بانکوک تایلند برگزار می شود و پس از آن نیز مسابقات جهانی چین را پیش رو داریم که ۲۸ تیر سال جاری در شهر هوشی برگزار می شود.

نوری ادامه داد: بازی های آسیایی جاکارتا نیز یکی از مهمترین رویدادهای قاره کهن است و اگر بتوانیم در بخش تیمی در جمع هشت تیم برتر قرار بگیریم، امید زیادی برای ارتقا رنگینگ آسیایی تیم اپه بانوان داریم.

وی با اشاره به اینکه رقبای اصلی تیم اپه بانوان ایران در بازی های آسیای از کشورهای آسیایی شرقی و به ویژه قزاقستان و ازبکستان هستند، گفت: مهسا پور رحمتی و اعظم بختی دیگر هم تیم هایم در ترکیب سه نفره تیم ملی اپه بانوان برای اعزام به سه رویداد مهم آسیایی و جهانی در سال جاری هستند.

نوری گفت: از مسوولان ورزش آذربایجان غربی می خواهم که در مدت زمان کمی که تا آغاز بازی های آسیایی جاکارتا باقی مانده است، توجه بیشتری نسبت به ملی پوشان داشته باشند تا با روحیه بهتر و آرامش خاطر بیشتری عازم مسابقات شویم.

وی ادامه داد: مقرر شده بود مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه به بنده، الهه قهرمانی و طاهر عاشوری پرداخت شود که این حقوق از اسفند سال گذشته تاکنون هنوز پرداخت نشده و در حد صحبت مانده است.

نوری با اعتراض به بی توجهی مسوولان نسبت به شمشیربازان ملی پوش استان، گفت: با وجود این بی توجهی ها، بازیکنان جدید رغبتی به ادامه ورزش حرفه ای در این استان نخواهند داشت.

سکینه نوری متولد سال ۱۳۷۴ بوده و نخستین بار در سال ۱۳۸۸ با کسب مقام سوم المپیاد ورزشی ایرانیان به اردوی تیم ملی اپه دختران دعوت شد.

نایب قهرمانی جوانان ۲۰۱۱ آسیا در تایلند (پس از ۳۷ سال برای ایران)، اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان ۲۰۱۲ جهان در روسیه، نایب قهرمانی تورنمنت بین المللی ۲۰۱۲ گرجستان، سومی مسابقات جوانان آسیا در اندونزی، سومی مسابقات قهرمانی ۲۰۱۳ آسیا در کویت و برنز مسابقات بین المللی ۲۰۱۴ قزاقستان از جمله عناوین قهرمانی این ورزشکار ملی پوش است.

علاوه بر سکینه نوری، طاهر عاشوری و الهه قهرمانی نیز در اردوهای مستمر تیم های ملی اسلحه اپه و فلوره جهت اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ حضور دارند و تمرین های سختی را زیر نظر مربیان پشت سر می گذارند.

هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا در روزهای ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریور سال جاری در ۴۰ رشته ورزشی برگزار خواهد شد و بر اساس پیش بینی های شورای المپیک آسیا بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۴۵ کشور به اندونزی اعزام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *