تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 611

حاج رضایی: نظام فوتبال ما مشکل دارد

 

کارشناس فوتبال با بیان اینکه در فوتبال ایران پول وجود دارد گفت: متاسفانه برای مصرف پول هیچ برنامه و مدیریتی در این فوتبال نیست.

امیر حاج رضایی درباره بلاتکلیفی تیم‌های لیگ برتری بعد از اتمام مسابقه‌های فوتبال اظهار کرد: از فوتبال خودمان شناخت داریم و برای نخستین بار نیست که شاهد چنین وضعیت نابسامانی در فوتبال ایران هستیم. وقتی که قرار بر این شد یورگن کلوپ سرمربی فصل گذشته دورتموند از این تیم جدا شود، مسئولان باشگاه بلافاصله سرمربی فصل آینده را انتخاب و دیدگاه او را در یارگیری منظور کردند.

وی ادامه داد: فوتبال دنیا حساب و کتاب دارد و آن‌ها صبر نمی‌کنند که مربی بیاید و استعفای خود را به باشگاه تحویل دهد. فوتبال ما از سطح اول جهان فاصله دارد و همه این را می‌دانند. وقتی که یک تیم مربی و مدیرعامل خود را نمی‌شناسد، طبیعی است که ضرر و زیان آن به فوتبال می‌رسد. با توجه به همین موضوع نقل و انتقالات آن تیم هم در دقایق پایانی صورت می‌گیرد و در طول فصل بازیکنانی هم که جذب شده‌اند به درد آن مربی نمی‌خورند.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: هرج و مرج در فوتبال ما رواج دارد و بر کسی پوشیده نیست. هر ساله شاهد این گونه بی‌نظمی‌ها هستیم و فقط نوع آن‌ها تغییر می‌کند. ما به مشکلات عادت کردیم و این عادت بدی است. در فوتبال ایران پول وجود دارد اما مدیریت و برنامه‌ریزی برای استفاده از آن پول وجود ندارد. مربی، بازیکنی را جذب می‌کند که هیچ شناختی از او ندارد و تا پایان فصل هم با آن مشکل گریبانگیر است.

حاج رضایی درباره کاهش فصل بدنسازی تیم‌ها و تاثیرات آن بر مسابقه‌های فوتبال گفت: در فوتبال مدرن یک پیش‌فصل داریم و باید تیم‌ها از آن به عنوان یک فرصت استفاده کنند اما در فوتبال ایران آن را تبدیل به تهدید می‌کنند. به اشتباه آمادگی جسمانی را بدنسازی تعبیر می‌کنیم. در این فصل تیم‌ها ابتدا تمرین‌ها را شروع می‌کنند، سپس اردو می‌زنند و بازی‌های تدارکاتی را انجام می‌دهند و در یک حرکت سینوسی خود را به حالت مسابقه می‌رسانند.

وی خاطرنشان کرد: بارها پیش آمده است که تیمی نیم فصل مسابقه‌ها را پشت سر می‌گذارد اما هنوز تیمش آماده نشده است. مربی تیم هنوز سیستم بازی بازیکنانش را نمی‌داند. البته در این بین نبود ابزار و امکانات کافی هم به این موضوع دامن می‌زند. مربیان مجبور هستند 5 بازیکنی را که نمی‌خواهند آماده کنند و در ترکیب تیم‌شان قرار دهند.

کارشناس فوتبال با بیان اینکه نظام فوتبال ایران دچار مشکل است، اضافه کرد: نباید فقط مربیان و مدیران را مقصر بدانیم چرا که وقتی در یک باشگاه 6 مدیرعامل در طول یک فصل عوض می‌شود، چطور می‌توان انتظار داشت که تفکرات او در این تیم ریشه پیدا کند؟! وقتی هم تیم دچار مشکل می‌شود مدیرعامل به سرعت مربی را عوض می‌کند و با این کار ثبات را زیر سوال می‌برد. فوتبال ما درگیر مسائلی است که مانع از پیشرفت آن می‌شود و تا مادامی که این مشکلات کاهش پیدا نکند، وضعیت به همین منوال است.

انتهای پیام

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.