تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 614

تقلید پرسپولیسی ها از مرد عنکبوتی!

تیومیر، مربی بدنساز کروات پرسپولیس کم‌سروصداترین و جدی‌ترین عضو کادر فنی سرخ‌هاست که هیچ‌کس اطلاعات زیادی از او ندارد.

به گزارش بانوان تیومیر قد و قامت عجیب و غریبی ندارد و در ظاهر ماجرا یک انسان با فیزیکی فوق‌العاده متوسط و معمولی است اما بدنی شبیه به سنگ و فوق‌العاده فیت دارد که بازیکنان پرسپولیس از دیدن عضلات سفت و سخت او تعجب می‌کنند.
بازیکنان پرسپولیس او را «تیو» صدا می‌زنند. در بدو ورود کاری کرد که خیلی‌ها از نحوه تمریناتش شاکی بودند. او در اواخر فصل گذشته در هر تمرین حداقل 30 دقیقه بازیکنان را می‌دواند و تمرینات سختی برای آنها در نظر می‌گرفت. از آنجایی که بدنسازی پایه پرسپولیسی‌ها در پیش‌فصل لیگ چهاردهم زیاد مناسب نبود، بازیکنان با این تمرینات اصلا ارتباط برقرار نمی‌کردند و مدام غر می‌زدند و می‌نالیدند. حتی برخی‌شان می‌گفتند دلیل نتیجه نگرفتن و سنگینی بدن‌های‌شان تمرینات بدنسازی سخت تیو بوده است. آنها می‌گفتند در روزهای پایانی فصل و زمانی که بازی‌ها هر 4 روز یک بار برگزار می‌شود نباید این تمرینات سخت و سنگین را انجام دهند. با این‌حال گوش تیو بدهکار نبود و برانکو هم به این مربی جدی اطمینان کامل داشت. ادامه همین شیوه البته موجب مصدومیت یکی دو بازیکن پرسپولیس شد و اعتراض‌ها ادامه داشت تا جایی که بعد از شکست مقابل سپاهان برخی بازیکنان با مسعود مومنی بدنساز قبلی تیم تماس گرفته و به تمرینات سخت و سنگین تیومیر که باعث افت آنها شده بود ایراد گرفتند.
تیومیر چند روز قبل از بازی برگشت با الهلال، پرسپولیس را رها کرد و به کرواسی برگشت تا در سمیناری که بهترین و بزرگترین مربیان بدنسازی دنیا در آن حضور داشتند، شرکت کند.
بازیکنان پرسپولیس می‌گویند او یک مربی فوق‌العاده جدی و مصمم است که هیچ‌کس خنده‌اش را ندیده. حتی شوخ‌ترین بازیکنان پرسپولیس که همه اعضای تیم را می‌خندانند نتوانسته‌اند تیو را مجبور به خنده کنند و در بهترین شرایط یک لبخند ملیح روی لبانش دیده می‌شود.
با تمام این احوال بازیکنان پرسپولیس حالا از تمرینات او تعریف و تمجید می‌کنند. تیو از همان روز اول تمرینات، فشار زیادی به بدن‌ها می‌آورد و البته تمرینات بدنسازی را در کنار کار با توپ پیش می‌برد که البته چند سالی است در فوتبال ایران جا افتاده.
یکی از آیتم‌های تمرینی عجیب و غریب تیومیر در این یکی دو روز انجام حرکت معروف به اسپایدرمن است که بازیکنان پرسپولیس از سختی آن می‌گویند. در این حرکت بازیکنان باید مثل اسپایدرمن روی پنجه پا و دست چیزی حدود 15 تا 20 متر را جلو رفته و سپس به عقب برگردند. این حرکت دشوار فشار زیادی روی بازیکنان پرسپولیس آورده اما آنها معتقدند با این تمرینات خوب در دوره بدنسازی شرایط بدنی خوبی برای شروع فصل پیدا خواهند کرد و از کار با مربی جدی و اخموی کروات راضی‌اند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.