تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 623

مردم مخفیگاه نیکوکار قلابی پایتخت را لو دادند

به گزارش ورزش بانوان، در مورخه 14/12/1394 خانمی با مراجعه به دادسرای ناحیه 2 تهران و طرح شکایتی عنوان داشت که شخصی به بهانه تهیه وام برای پسرش ، بدون اطلاع ایشان اقدام به انتقال سند مالکیت خانه اش به حساب یک شرکت خصوصی کرده و پس از دریافت مبلغ 27 میلیون تومان متواری شده است .
پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “کلاهبرداری” و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات شاکیه :

شاکیه پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “چندی پیش و به صورت کاملا اتفاقی ، زمانیکه به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو مسافرکشی شده بودم ، با شخصی بنام “حمیدرضا .

م” آشنا شدم که پس از اطلاع از مشکلات مالی من و خانواده ام خودش را شخصی خیّر معرفی و مدعی می شود که حاضر است به من و فرزندانم کمک کند تا قسمتی از مشکلات مالی خود را برطرف کنیم .

وی ادامه داد: این شخص در چندین نوبت به محل سکونت ما مراجعه کرده و در جریان وضعیت زندگی ما قرار گرفته بود ؛ حتی در چندین مرحله نیز اقلامی از قبیل برنج ، روغن و … برای ما خریداری کرده بود تا اینکه یک روز پیشنهاد داد برای پسرم یک وام با شرایط بازپرداخت مناسب تهیه کند تا از طریق آن مغازه ای اجاره و پسرم در زمینه خرید و فروش پوشاک مشغول بکار شود .

 به این بهانه مرا به یک شرکت در منطقه صادقیه برد ؛ در زمان مراجعه به شرکت ، “حمیدرضا . م” مدعی شد که لازم است جهت دریافت وام برخی از اقدامات اداری انجام شود و به این بهانه در چندین برگه اقدام به گرفتن امضاء از من کرد ؛ حتی یک نوبت نیز مرا به دفترخانه اسناد رسمی در نزدیکی شرکت مذکور برد و از من خواست تا برگه ای را امضا کنم .

من نیز بواسطه اعتماد و اطمینانی که به ایشان پیدا کرده بودم تمامی درخواست های وی را در خصوص امضای اوراق انجام داده تا شاید بتوانم پول اجاره مغازه برای پسرم را تهیه کنم ” .

شاکیه در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری به کارآگاهان گفت : ” مدتی از مراجعه به شرکت مذکور جهت دریافت وام گذشته بود تا اینکه پیگیر زمان دریافت وام شدم اما پس از مراجعه به شرکت اطلاع پیدا کردم که مبلغ 27 میلیون تومان به آقای حمیدرضا .م پرداخت شده ؛ بلافصاله با تلفن همراه ایشان تماس گرفتم اما او پاسخگوی تماس های تلفن بنده نبود تا اینکه یک روز اخطاریه دادگاه مبنی بر توقیف منزل به نفع شرکت ، به بنده تحویل داده شد ؛ جهت پیگیری موضوع به دفتر شرکت مراجعه و در آنجا با مشاهده برگه وکالت نامه محضری متوجه شدم که برگه ای که حمیدرضا . م در داخل دفترخانه از من دریافت کرده در حقیقت برگه وکالت بلاعزل انتقال سند مالکیت منزل بوده!!! که وی آنرا را جهت دریافت پول به شرکت مربوطه تحویل داده است ” .

تحقیقات پلیسی :

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی ، با مراجعه به محل شرکت مذکور در منطقه صادقیه اطلاع پیدا کردند که این شرکت هیچگونه مجوزی جهت ارائه پول در قالب وام به افراد و یا هرگونه اقدامات مالی دیگر را نداشته اما با این وجود و از طریق انتشار آگهی تبلیغاتی در روزنامه های کثیرالانتشار مبادرت به این کار کرده که ضمن انجام هماهنگی های لازم با مرجع قضایی ، از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد .

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت “حمیدرضا . م” (48 ساله) در منطقه 20 متری افسریه شده و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که همسر متهم از حدود یک سال پیش و به صورت غیابی ، از متهم متارکه کرده و هیچکدام از بستگان ، دوستان و اعضای خانواده متهم نیز در طی این مدت هیچگونه اطلاعی از وی ندارند .

دستگیری متهم :

 
با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی و انجام هماهنگی با مقام قضایی ، دستور انتشار بدون پوشش متهم پرونده صادر و در مورخه 31/03/1394 تصویر متهم متواری جهت انتشار در اختیار خبرگزاری ها و جراید کثیرالانتشار قرار گرفت .

با انتشار تصویر متهم تحت تعقیب از سوی اصحاب رسانه ، بلافاصله تعدادی از شهروندان ضمن شناسایی تصویر متهم با پایگاه دوم پلیس آگاهی تماس گرفته و نشانی مخفیگاه متهم را در اختیار کارآگاهان قرار دادند ؛ کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی نیز با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده به مخفیگاه متهم مراجعه و متهم را در حالیکه در حال استراحت بوده و هنوز از انتشار تصویر خود در جراید اطلاع نداشت ، در مورخه 31/03/1394 دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل کردند .

سردار عباسعلی محمدیان ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام خبر دستگیری متهم گفت : ” همکاری خوب ایجاد شده مابین پلیس آگاهی تهران بزرگ و اصحاب محترم رسانه در جهت انعکاس خوب و مناسب اخبار عملکرد پلیس آگاهی تهران بزرگ باعث شناسایی و دستگیری بسیاری از متهمین و همچنین شناسایی بسیاری از شکات و مالباختگان گردیده است  ” .

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با تشکر ویژه از شهروندان در جهت کشف بسیاری از پرونده ها نیز عنوان داشت : ” تماس های شهروندان خوب ، دلسوز و عزیز ما در جهت ارائه اطلاعات متهمین متواری باعث دستگیری بسیاری از متهمین تحت تعقیب پلیس آگاهی گردیده که جای دارد از این احساس مسئولیت و همکاری شهروندان عزیز ، به عنوان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکر و تقدیر نموده و عنوان نمایم که در تمامی پرونده هایی که پلیس آگاهی تهران بزرگ با همکاری خوب اصحب رسانه نسبت به انتشار تصاویر قابل شناسایی متهمین تحت تعقیب و متواری اقدام کرده ، شاهد شناسایی و دستگیری 100 درصدی این گروه از متهمین تا به امروز بوده ایم ” .

منبع :بااشگاه خبرنگاران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.