تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 629

بهروز عطایی: معروف و موسوی نخبه اند

به گزارش بانوان به نقل از برنا، تیم ملی والیبال ایران با عملکردی درخشان و چهار پیروزی پیاپی توانست به شرایط خوبی در جدول رده بندی لیگ جهانی دست پیدا کند.

بهروز عطایی مربی و کارشناس والیبال در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص پیروزی های تیم ملی مقابل آمریکا گفت: نتایج کسب شده گویای عملکرد فوق العاده تیم ملی والیبال ایران است. در بازی های اخیر مقابل آمریکا تیم ملی ایران بهترین بازی های خود را ارایه داد و با کیفیت عالی قهرمان لیگ جهانی را خلع سلاح کرد. بازیکنان والیبال ایران واقعا شاهکار کردند و توانستند با بهترین نمایش امتیازات حساسی را از آمریکا بگیرند.

وی با بیان اینکه معروف و موسوی بیشترین تاثیر را در این بردها داشتند، بیان کرد: معروف و موسوی نخبه های والیبال ایران هستند و هر تیمی در دنیا آرزوی داشتن آن ها را دارد. هر وقت موسوی و معروف به سطح ایده آل کیفیت خود برسند، روی بقیه بازیکنان هم تاثیر مثبت می گذارند و آن ها را از نظر روانی قوی می کنند.

عطایی با اشاره به نقاط قوت تیم ملی در دو بازی اخیر افزود: تیم ایران در تمام بخش های بازی عالی بود. دریافت، دفاع، توپ گیری، حملات عالی و سرویس های هدف دار باعث شدند کاملا بر تیم قدرتمند آمریکا مسلط شویم. علاوه بر این سرعت بازی هم از طرف ایران فوق العاده بود و همین مسایل باعث شد آمریکا حرفی برای ایران نداشته باشد.

وی پیش بینیکرد که در صورت تداوم این روند تیم ملی والیبال می تواند روی سکو بایستد: والیبال ورزشی است که اگر تیمی در آن خوب باشد صد در صد برنده می شود در حالی که در رشته ای مثل فوتبال اینطور نیست. بچه های والیبال ایران پتانسیل بسیار بالایی دارند و در لیگ جهانی روند رو به رشدی داشته اند. بر خلاف برخی از اظهار نظرهای منتقدان نمایش تیم ملی هنرمندانه بوده و امیدوارم این عملکرد در نهایت به قهرمانی منجر شود. و باید هدف و مسیر مشخص باشد.

عطایی با بیان اینکه قهرمانی در لیگ جهانی اهمیت زیادی ندارد، خاطر نشان کرد: برای ایران خوب است که قهرمان لیگ جهانی شود اما این عنوان اهمیت زیادی ندارد. ما باید برای حضور در المپیک تلاش کنیم و سهمیه حضور در المپیک را به خودمان اختصاص دهیم. باید برای حضور در المپیک نقاط ضعف برطرف شود و با چند پیروزی پی در پی مشکلات را به دست فراموشی نسپاریم.

سرمربی تیم متین ورامین ادامه داد: الان همه مردم ایران از پیروزی های والیبال خوشحال هستند و والیبال باعث ایجاد غرور ملی در مردم شده اما نباید از انتقاد سازنده غافل شد. متاسفانه کادر فنی شناخت خوبی نسبت به بازیکنان ندارد. مثلا مرندی به عنوان لیبروی تیم خیلی زود به تیم ملی اضافه شد و این نشان می دهد که باید بیشتر به استعدادهای والیبال پرداخته شود. به نظر من کواچ باید دستیاران قوی تری در کنار خود قرار دهد تا هر وقت که تیم دچار چالش شد دستیارانش به او کمک کنند.

وی در پایان گفت: باید ضعف های تیم ملی بررسی شود. ما تیم بسیار خوبی داریم که جا دارد از این بهتر شود. نباید به موفقیت های کوتاه مدت راضی شویم بلکه باید اهداف بزرگی برای والیبال ایران داشته باشیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.