تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 633

راه دختران راکت به دست ایرانی هموار شد

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ خبر خوبی بود. موافقت فدراسیون جهانی تنیس با حضور بانوان محجبه در رقابتهای آزاد و معتبر که خیلی زود منتشر شد و راه راکت به دستان نیز برای رقابت با حریفان قدرتمند جهانی و افزایش رنکینگ جهانی هموار شد.

دیگر دختران ایران دغدغه ای ندارند اما برای آغاز کار باید از مسابقاتی با جایزه زیر 25 هزار دلار شروع کنند تا به تنیسورهای نام آشنایی مثل شاراپوآ و خواهران ویلیامز برسند.

سال ها قبل دختری در مسابقات ایران بازی می کرد که تنها دغدغه اش مسابقات تنیس بود. راه درازی را از فرانسه به ایران می آمد تا در برای کشورش بازی کند و پرچم سه رنگ مقدس ایران را به اهتزاز درآورد.

وی از آنجایی که در کشور دیگری زندگی می کرد می توانست با پوشش مصوب فدراسیون جهانی در مسابقات آزاد شرکت کند و اتفاقا آنقدر پیش رفت که حتی تنیسور اول جهان یعنی سرنا ویلیامز را شکست داد و جام قهرمانی رقابتهای  اندونزی را به خانه برد.

شاید دختران ایرانی با دیدن موفقیت های وی آه حسرت در نهادشان سرمی کشیدند و به امید روزی که بتوانند با پوشش اسلامی در مسابقات آزاد با جایزه بزرگ حضور پیدا کنند روز را شب می کردند و تمرینات خود را با هر سختی و امکانات کم انجام می دادند.

برخی قصد می کردند در مسابقات بزرگ شرکت کنند که اجازه حضور به آنها داده نمی شد و  برخی هم به دلیل وجود چنین مانعی قید حضور در مسابقات را می زند.

حال این مانع را فدراسیون جهانی برداشت تا راکت به دستان ایرانی همانند سایر رشته های ورزشی شانس حضور در مسابقات خارجی را تجربه کنند و برای بالا بردن پرچم کشورشان تلاش کنند.

راه تنیس برای رسیدن به قله های قهرمانی هموار شد و حال این دختران ایرانی هستند که باید آنچه در توان دارند را به منصه حضور برسانند.

این اتفاق تلنگری برای برخی فدراسیون هاست که با موافقت موقت فدراسیون بین المللی رشته مورد نظر هنوز بهانه تراشی می کنند تا تیم شان را به مسابقات بین المللی اعزام کنند و یا مسابقه چند جانبه ای را با توجه به روابط خوب رئیس فدراسیون به میزبانی ایران برگزار کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.