تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 634

قهرمان آ‌سیا‌: با 4 جلسه نمی توان معجزه کرد

به گزارش ورزش بانوان، ساره جوانمردی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت خود جهت شرکت در مسابقات جهانی کرواسی برای کسب سهمیه پارالمپیک در تپانچه خفیف 50 متر، اظها‌ر کرد: متاسفانه از بازی‌های پاراآسیایی اینچئون تا به امروز چون هیچ گونه تمرینی در تپانچه خفیف 50 متر نداشته و سلاحی بر دست نگرفتم، بنابراین از شرایط خوبی برای شرکت در مسابقات جهانی کرواسی برخوردار نیستم و نمی دانم با چهار یا 5 جلسه تمرین، شرایطم از نظر تمرینی برای مدال آوری و کسب سهمیه در تپانچه خفیف چگونه خواهد بود.

وی افزود: اگر در مسابقات پاراآسیایی اینچئون تنها با چهار جلسه تمرین توانستم به مدال طلا تپانچه بادی 10 متر دست پیدا کنم به خاطر این بود که سطح مسابقات آسیایی با جهانی کاملا متفاوت است و در این رقابت‌ها چون سهمیه مستقیم پارالمپیک در تپانچه خفیف 50 متر توزیع می‌شود، تمام تیراندازان مطرح اروپا و جهان حضور دارند. بنا‌بر‌این پیش‌بینی این که با چهار جلسه تمرین بتوانم هشت ماه عقب ماندگی تمریناتم را جبران کنم و به مدال دست یابم، کاری سخت و دور از دسترس است.

جوانمردی گفت: البته تا زمانی که تمرینات خود را شروع نکنم و شرایط خود را مورد ارزیابی قرار ندهم، تصمیم گیری راجع‌ به رکوردشکنی و کسب مدال در شرایط فعلی درست نیست؛ اما به هر صورت برای کسب نتیجه‌ در تپانچه خفیف نیاز به سرمایه‌گذاری و زمان بیشتری دارم تا همانند تپانچه بادی موفق به کسب سهمیه پارالمپیک شوم.

مدال آور بازی‌های پاراآسیایی اینچئون خاطر‌ نشان کرد: همیشه همه توقع کسب مدال از افرادی مانند من را دارند، اما هیچ وقت به این مساله توجه نمی‌شود که با چه شرایط و امکاناتی راهی مسابقات جهانی کرواسی می‌شویم. آنچه که برای مسئولان ورزشی اهمیت دارد، رنگ مدال است صرف نظر از این که شرایط را در نظر گرفته باشند.

وی ا‌ضافه‌ کرد‌: در مسابقات قهرمانی جهان در آلمان موفق به کسب سهمیه پارالمپیک در تپانچه بادی 10 متر شدم و در حال‌ حاضر که پنج نفر به مسابقات جهانی کرواسی اعزام خواهیم شد، باید تلاش کنیم چهار سهمیه دیگر را نیز در تپانچه بادی و خفیف کسب کنیم. البته من هیچ قولی برای مدال یا کسب سهمیه در تپانچه خفیف 50 متر را نمی‌دهم و اگر شرایط برای قهرمانی مهیا نشد، تلاش خود را به کسب سهمیه در مسابقات جهانی استرالیا که شهریور ماه برگزار می‌شود، معطوف خواهم کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.