تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 638

توافق ارشاد و ناجا برای برگزاری کنسرت‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در نشست اخیرا با وزیر کشور، توافق شد که شیوه نامه‌ای میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نیروی انتظامی برای مشخص و شفاف شدن چارچوب برگزاری کنسرت‌ها و وظایف دستگاه‌ها امضا شود.

علی جنتی از برگزاری نشست مشترک با عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور برای تعیین تکلیف موضوع برگزاری کنسرت خبر داد و گفت: در این نشست توافق شد که شیوه نامه‌ای میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نیروی انتظامی برای مشخص و شفاف شدن چارچوب کار و وظایف و مسئولیت‌ها دستگاه‌ها امضا شود، تا دیگر مشکلی برای برگزاری کنسرت‌ها پیش نیاید.
 
وی با اعلام اینکه بر اساس قانون مجوز برگزاری کنسرت‌ها باید از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شود، افزود: در دولت گذشته آیین‌نامه‌ای به تصویب رسیده بود که بر اساس آن به نیروی انتظامی اجازه می‌داد که اداره اماکن در برخی موارد دخالت کند، منتهی در نشست اخیر مقرر شد که برای رفع مشکلات پیرامون برگزاری کنسرت‌ها، هماهنگی‌های لازم در این رابطه هم انجام شود.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: بر اساس قانون، متولی اصلی صدور مجوز جهت برگزاری کنسرت،  وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی است، از این‌رو باید تمهیداتی اندیشیده شود تا تصمیم‌گیری درباره این حوزه از سوی وزارت فرهنگ انجام شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.