تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 641

بازتاب جهانی اولین سایت همسریابی ایرانی

نخستین سایت همسان گزینی مخصوص جوانان ایرانی توسط وزارت ورزش و جوانان راه اندازی شد. این خبر پس از انتشار، بازتاب گسترده ای در رسانه‌های مجازی جهان داشته است به گونه ای که صدها پرتال اینترنتی در بیش از سی زبان مختلف، به پوشش خبری و تحلیل رسانه ای این رویداد اجتماعی ایران در فضای مجازی پرداختند. از ژاپن و بنگلادش، تا فرانسه و آمریکا، این حرکت صورت گرفته در سایبر دیپلماسی کشور، با انعکاس و تحلیل‌های متعددی در رسانه‌های جهان همراه بوده است.

به گزارش به دخت و به نقل از سرویس دیجیتال برترین ها، اگر چه راه اندازی نخستین سایت رسمی همسان گزینی توسط مقامات رسمی کشور ظرف چند روز اخیر، با بازتاب‌های خاصی در میان رسانه ها و جوانان ایرانی همراه نبود، اما راه اندازی این پرتال، بازتاب گسترده ای در رسانه‌های جهان داشته است و با تحلیل ها و برداشت‌های مختلفی همراه شده است. خبری که دکتر محمود گلزاری، معاون وزیر ورزش و جوانان با معرفی سایت همسان گزینی ایرانیان منتشر کرد، ظرف کم تر از چند ساعت به تیتر اول بسیاری از رسانه‌های دیجیتالی جهان تبدیل شد که جالب توجه بود.

طرح همسریابی و همسر گزینی پایدار، عنوان پروژه ای است که وزارت ورزش و جوانان برای اولین بار در ایران، از طریق اینترنت پیگیری می‌کند و قصد دارد فرصت آشنایی جوانان مستعد و علاقمند با ازدواج را در سراسر کشور از طریق این تعامل مجازی، ایجاد کند. این پرتال بر روی سایت تبیان راه اندازی شده است که پیش تر، به عنوان یکی از پرتال‌های اطلاع رسانی در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و هنری، بسیار فعال و پر مخاطب است. شاید یکی از دلایل استقبال گسترده رسانه‌های جهان از پوشش خبر راه اندازی نخستین سایت همسریابی ایرانیان، راه اندازی این پرتال توسط دولت و هم چنین، فراهم کردن بستری برای آشنایی دختران و پسران با یکدیگر در فضای مجازی است که پیش تر مسبوق به سابقه نبوده و به نوعی تابو قلمداد می‌شده است.

hamsar 1

 

خبر راه اندازی پرتال همسان گزینی در نشانی http://hamsan.tebyan.net یکی از جنجالی‌ترین اخبار در فضای جامعه اطلاعاتی ایران از آغاز سال تا کنون بود. ویدئوی زیر نگاهی دارد به آنچه اتفاق افتاده است.

دویچه وله، رادیو صدای آلمان ساعاتی پس از انتشار این خبر در کشورمان، در خبری ویژه اعلام کرد که پرتال همسان گزینی ایران که از آن به عنوان matchmaking یاد کرد، قصد دارد تا به جنگ چالش ازدواج برود و برای میلیون ها ایرانی مجرد، فرصت ازدواج فراهم کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.