تاریخ: 2015-06-23 شناسه خبر: 646

کلاس های رایگان تابستانی در مدارس

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته به برگزاری کلاس های رایگان با همکاری مدارس و شهرداری در تابستان اشاره کرد و گفت: با فدراسیون ورزش مدارس و شهرداری گفت‌و‌گو کردیم و نتیجه بر آن شد از تمامی ظرفیت ها استفاده کنیم.

عشرت شاه محمدی در گفتگو با شبکه خبری ورزش بانوان ایران گفت: در مناطق 22 گانه شهرداری تهران هیات‌های کاراته و مسئولان انجمن کاراته فعال هستند. جلسه های برگزار شده مقرر شد برای تقویت کاراته، کلاس‌های آموزشی در تمامی مناطق تهران برگزار شود.

 

وی ضمن اشاره به وضعیت کاراته در سال های گذشته گفت: فعالیت کاراته در آموزش و پرورش کشور به میزان کافی نبود اما با کمک رئیس فدراسیون خواستار توسعه کاراته بین دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی شدیم.

 

شاه‌محمدی درباره هدف اصلی برگزاری این کلاس‌ها توضیح داد: از آنجاکه مدرسه محل امنی برای فرزندان است، تصمیم گرفتیم این کلاس ها را در مدارس برگزار کنیم که هم اوقات فراغت فرزندان به خوبی پر شود و هم خیال خانواده ها بابت حضور فرزندانشان در مکان امنی چون مدرسه آسوده باشد.

 

نایب رییس امور بانوان فدراسیون کاراته همچنین از برگزاری سومین اردوی انتخابی تیم ملی بزرگسالان زنان در 30 خرداد ماه خبر داد و گفت: اردوی انتخابی تیم های پایه، جوانان و امید نیز 31 خرداد ماه در کمپ تیم های ملی برگزار می شود.

 

شاه‌محمدی در خصوص اردوهای تیم ملی گفت: بعد از اردوی انتخابی، تا 5 تیر ماه اردوهای آمادگی انجام می‌شود تا افراد اعزامی بتوانند برای حضور قدرتمند در عرصه قهرمانی آسیا در ژاپن که در شهریور ماه برگزار می‌شود آمادگی لازم را به دست آورند.

 

وی ضمن اظهار امیدواری برای کسب موفقیت تیم ملی کاراته گفت: در رده پایه نیز که مسابقات جهانی در آبان ماه در اندونزی برگزار می‌شود، امیدواریم امسال هم افتخارات سال گذشته را تکرار کنیم.

 

شاه‌محمدی در خصوص شانس کسب مدال در این قابت ها گفت: دوره قبل در کاراته قهرمان آسیا بودیم. امسال هم در صدد آن هستیم که از این عنوان دفاع کنیم و بتوانیم قهرمانی این دوره را نیز از آن خود کنیم.

 

وی درباره بخش های تیمی اعزامی به مسابقات آسیایی هم گفت: هم در بخش کاتا و هم در بخش کمیته تیمی کامل را به مسابقات اعزام می‌کنیم.

 

او در ادامه با اشاره به ناکامی رده سنی امید، جوانان و نوجوانان در اسپانیا گفت: در تلاش برای جبران ناکامی دوره گذشته هستیم و امیدواریم بتوانیم قهرمانی مسابقات را به دست آوریم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.