تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 707

تبرئه متهم درگیری مرگبار از قتل عمد

 به گزارش ورزش بانوان، به گزارش خبرنگار ما، نماینده دادستان در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه٢ دادگاه کیفری شماره یک برگزار شد، گفت: «متهم که نعمت نام ‌دارد یک‌سال قبل همراه زنی مقابل کارگاه مبل‌سازی رفت و به بهانه‌ گرفتن مبل‌هایش با کارگر مبل‌سازی که بهنام نام ‌دارد، درگیر شد. سپس متهم با کشاندن مقتول روی زمین، او را به‌قتل رساند.

با توجه به اعترافات متهم و مدارک موجود در پرونده، خواستار صدور حکم قانونی دراین‌خصوص هستم».سپس پدر و مادر مقتول به‌عنوان ولی‌دم و از سوی فرزندان صغیر مقتول، خواستار صدور حکم قصاص شدند. پدر مقتول گفت: «پسرم در کارگاه مبل‌سازی به‌عنوان رنگ‌کار مشغول به‌کار بود، زنی به نام رعنا از آنها یک دست مبل خرید و پول پیش هم داده‌ بود اما به دلیل اختلاف مالی‌ای که با صاحب مبل‌سازی داشت، مابقی مبلغ را نپرداخته و همین هم باعث شده بود آنها با هم درگیر شوند. شب حادثه رعنا به پسر من زنگ زد و گفت یا مبل‌های مرا بده یا پولم را پس بده. بعد جلو در مبل‌سازی با او قرار گذاشت و با مرد وانت‌سوار به آنجا رفت و این مرد پسرم را به‌قتل رساند، حتی پسرم حاضر شده‌ بود کرایه مرد وانت‌سوار را که حالا به‌عنوان متهم در دادگاه حاضر است، پرداخت کند. آنها پسر من را به قتل رساندند و من درخواست قصاص دارم». در ادامه، متهم در جایگاه حاضر شد. او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: «من در یک کارگاه کار می‌کردم که ساعت‌های دیواری درست می‌کرد. رعنا هم مشتری ما بود و این‌طور بود که با او آشنا شدم. وقتی به من زنگ زد و گفت می‌خواهد یک سرویس مبل بیاورد، با اینکه کرایه‌ای که باید می‌گرفتم خیلی بالا بود اما چون او آشنا بود، قبول کردم با ٢٥‌ هزار تومان مبل‌ها را بیاورم. رعنا در راه ١٠‌ هزار تومان به من داد تا بتوانم بنزین بزنم. قرار شد بقیه پول را هنگام بارزدن بدهد. رعنا در راه گوشی من را گرفت و با آن به مقتول زنگ زد، من اصلا او را نمی‌شناختم. رعنا سیم‌‌کارت خود را روی گوشی من گذاشته ‌بود چون می‌گفت گوشی‌اش شارژ ندارد. وقتی مقابل مبل‌سازی رسیدیم مقتول آنجا بود، رعنا و آن مرد با هم جروبحث کردند من توجه نکردم موضوع چیست فقط به آنها گفتم کرایه من را بدهید بروم. آن مرد ١٥‌ هزار تومان به من داد و من هم به سمت ماشین رفتم که سوار شوم و بروم. یک‌دفعه دیدم مرد به رعنا می‌گوید جیغ نکش بیا برویم الان نگهبان می‌آید.

به زن جوان گفتم تلفن من را هم بده. گوشی را گرفتم سیم‌کارت و کیف رعنا را از روی صندلی برداشتم تا بیرون بیندازم یک‌دفعه رعنا خودش را داخل ماشین پرت کرد و بعد هم دیدم که گاز فلفل داخل ماشین زده ‌شد و سگی هم رها کردند که ما را دنبال کند. گاز فلفل را رعنا زده ‌بود البته می‌خواست به مقتول بزند اما به چشم من هم برخورد کرد. اول متوجه نشدم مقتول آویزان ماشین شده و روی زمین کشیده می‌شود وقتی متوقف شدم، ٢٠٠ متر روی زمین کشیده ‌شده ‌بود». قاضی گفت: اگر تو در این قتل دست نداشتی، چرا فرار کردی؟ متهم جواب داد: من متوجه نشدم چه شد که یک‌دفعه همه به سمت من هجوم آوردند ضمن اینکه من خیلی ترسیده ‌بودم چون گواهی‌نامه نداشتم، فرار کردم. هیأت قضات بعد از دفاعیات متهم وارد شور شدند و متهم را در قتل شبه‌‌عمد مجرم شناخته‌ و به پرداخت دیه و پنج سال حبس محکوم کردند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.