تاریخ: 2015-08-16 شناسه خبر: 7377

پخش زنده ورزش زنان در رسانه ملی

ورزش همگانی

چند سالی است که اخبار ورزش زنان از رسانه ملی در حال پخش شدن است و در این میان برخی از ورزش هایی که حجاب بانوان در آن حجاب مناسبی نیست و به تناسب آن ورزش و در شرایط خاص مسابقه حجاب به کنار هم می رود، در اخبار رسانه ملی به نمایش در می آید.

 

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ چند سالی است که اخبار ورزش زنان از رسانه ملی در حال پخش شدن است و در این میان برخی از ورزش هایی که حجاب بانوان در آن حجاب مناسبی نیست و به تناسب آن ورزش و در شرایط خاص مسابقه حجاب به کنار هم می رود، در اخبار رسانه ملی به نمایش در می آید.

در این میان روز به روز تعداد اخبار مسابقات زنان رو به افزایش بوده و از مسابقات شطرنج به تکواندو و ورزش های رزمی و فوتبال و والیبال رسیده است.

با افتتاح شبکه ورزش؛ پخش برنامه های ورزشی به صورت متمرکز در اختیار این شبکه تلویزیونی قرار گرفت که در کمال ناباوری یکی از مهمترین برنامه های این شبکه پخش مستقیم مسابقات ورزش بانوان از قبیل فوتبال و والیبال و تکواندو و دیگر ورزش های رزمی است.

شبکه ورزش شب گذشته مسابقه تکواندویی را به نمایش در آورد که در سالن آن محیطی کاملا زنانه برقرار بود و حتی یک مرد هم در سالن حضور نداشت و بنرهایی که به راحتی در مقابل دوربین های شبکه ورزش به نمایش در آمد!

ورزش کردن چه برای مردان چه بانوان امری است پسندیده اما نمایش ورزش بانوان از رسانه ملی آن هم در شرایطی که حجاب کاملی به تناسب رشته های ورزشی خود ندارند اقدام پسندیده ای نخواهد بود و پخش زنده محفلی زنانه حتی در سطح ملی موضوعی نیست که به راحتی بتوان آن را توجیه نمود.

این روند قبح زدایی که نمایش ورزش زنان تا جایی پیشرفت کرده است که این نگرانی وجود دارد که بهانه تشویق زنان به ورزش! هر نوع ورزشی را به نمایش در آورند.

منبع:شهدای ایران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.