تاریخ: 2015-08-16 شناسه خبر: 7405

اختلال در تمرکز حواس

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ حواس پرتی یا عدم تمرکز حواس در واقع به دنبال یک سری عوامل متفاوت و متعددی ایجاد میشود. امیر خجسته کاشانی روان شناس و مدرس دانشگاه  اظهار کرد: همه ما در زندگی از کمبود زمان، عقب افتادگی و تاخیر افتادن کارها نگرانیم اما باید بررسی کرد که تا چه میزان برای انجام منظم کارهایمان سرمایه گذاری می‌کنیم.

وی گفت: یکی از مولفه‌های بسیار تاثیر گذار در انجام کارهای روزانه، تمرکز حواس و دقت در امور زندگی است.

کاشانی افزود: هر چه در زندگی و در انجام امور روزانه، پراکندگی فکری بیشتری داشته باشیم از تمرکز حواس ما کاسته می‌شود که بالطبع انجام کارها به تاخیر افتاده یا با بی دقتی انجام می‌شود.

این روان شناس ادامه داد: توصیه می‌شود اگر هنگام انجام کاری فکر انجام امور دیگری به فکرتان خطور کرد انجام آن را کارها را در یک برگه یادداشت کرده تا در فرصت مناسب‌تری به انجام آن امور بپردازید.

وی افزود: به عنوان مثال اگر هنگام مطالعه یک کتاب همزمان به فکر تماس تلفنی با دوست خود افتادید، ارتباط با دوست خود را در یک برگه یادداشت کرده تا در فرصت مناسب با وی تماس بگیرید./دکتر سلام

این روانشناس در پایان تاکید کرد: برنامه ریزی مناسب و زمان بندی کارها براساس اولویت از دیگر اقدامات موثر بر تمرکز حواس است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.