تاریخ: 2015-08-16 شناسه خبر: 7415

هدف ما جلب رضایت فیبا برای حضور در مسابقات جهانی است

بسکتبال

مسابقات در حالی برگزار می شود که دختران بسکتبالیست پس از سالها محرومیت از برگزاری مسابقات برون مرزی برای نخستین بار فرصت بازی با حجاب اسلامی را پیدا کرده اند

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ چندی پیش نایب رئیس فدراسیون بسکتبال بانوان خبر از اعزام بازیکنان تیم ملی بسکتبال برای برگزاری بازی های دوستانه به ترکیه داده بود. این مسابقات در حالی برگزار می شود که دختران بسکتبالیست پس از سالها محرومیت از برگزاری مسابقات برون مرزی برای نخستین بار فرصت بازی با حجاب اسلامی را پیدا کرده اند. بنا به گفته کرم زاده این مسابقات قرار است با دو تیم باشگاهی و دو تیم دانشگاهی ترکیه برگزار می شود.

خبرنگار سایت ورزش بانوان نیز در خصوص آمادگی تیم ملی بسکتبال دختران و چگونگی برگزاری این مسابقات گفت و گویی با فریده هادوی سرمربی تیم بسکتبال بانوان انجام داده است.

وی در خصوص برگزاری مسابقات باشگاهی و دانشگاهی در ترکیه گفت: این مسابقات با تلاش های مکرر رئیس فدراسیون و نایب رییس بانوان تدارک دیده شده که قرار است در رده سنی بزرگسالان برگزار شود.

هادوی ادامه داد: در واقع این مسابقات آغاز کار دختران بسکتبالیست است و هنوز هیچ اطلاعی مبنی بر مسابقات رسمی که پیش رو داریم در دست نیست.

سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان درباره مشکلاتی که دختران بسکتبالیست با آن دسته پنجه نرم می کنند؛ گفت: بزرگترین مشکلی که ما با آن رو برو هستیم فرجه دو ساله ای است که فیبا تا مسابقات جهانی به کشور های اسلامی داده تا درتورنمنت ها شرکت کنند، مسابقات دوستانه برگزار کنند و فیلم مسابقات را برای آنها ارسال کنند تا در خصوص اینکه آیا  دختران ایرانی می توانند با حجاب اسلامی در مسابقات جهانی شرکت کنند یا نه تصمیم بگیرند.

هادوی درباره اردوهای برگزار شده دختران بسکتبالیست توضیح داد: اردوهای برگزار شده به صورت داخلی بوده و تیم تا به حال اردوی خاص و اعزامی را نداشته است.

وی اضافه کرد: ارودها باید به صورت مستمر جریان داشته باشد تا منجر به ایجاد پیوستگی بین بازیکنان تیم شود، اما اردوهای برگزار شده  در ایران به صورت سه روزه بوده و متاسفانه هیچ استمرار و پیوستگی نداشته است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان در خصوص آمادگی دختران بسکتبالیست و شناخت در مورد تیم های حریف توضیح داد: با توجه به اینکه دختران بسکتبالیست پس از سال ها محرومیت از مسابقات برون مرزی اولین بار است که در ترکیه فرصت بازی با حجاب را پیدا می کنند، می توان از این موضوع به عنوان تجربه بسیار خوبی استفاده کرد.

به گفته هادوی؛ دختران بسکتبالیست در اردوی حال حاضر آمادگی خوبی دارند و با توجه به شناختی که نسبت به تیم های حریف ایجاد شده امیدواریم موفقیت حاصل شود.

وی در پایان گفت: البته این را هم باید بگویم که بیشترین شناخت ما از تیم های باشگاهی و دانشگاهی ترکیه به واسطه دیدن فیلم های مسابقات این تیم ها به دست آمده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.