تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 752

کلاهبرداری از 100 نفر با فروش خودروهای تصادفی

به گزارش ورزش بانوان، فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان غرب استان تهران به جام جم گفت: شامگاه 16 خرداد ماموران کلانتری 13 گلستان در شهرستان بهارستان هنگام گشتزنی در یکی از محله های این شهر به خودروی گرانقیمتی که چهار مرد سرنشین آن بوده و سرعت بالایی داشت، مشکوک شدند و از راننده خواستند خودرو را متوقف کند، اما او بدون توجه به این اخطار ها بر سرعتش افزود و گریخت.

سرهنگ داوود عبدالمالکی افزود: ماموران همچنان در تاریکی شب در جستجوی خودروی متهمان بودند تا این که با استفاده از قانون بکارگیری سلاح به سمت این خودرو شلیک کردند که با زخمی شدن یکی از متهمان از ناحیه پاشنه پا خودرو متوقف شد اما در همین موقع یکی از متهمان با برداشتن کیفی که داخل خودرو بود در تاریکی شب فرار کرد. ماموران پس از دستگیری این سه متهم اطراف را جستجو کرده، اما موفق به یافتن متهم فراری نشدند.

وی خاطرنشان کرد: با توقیف این خودرو متهمان که سهیل، امیر و صادق نام دارند برای ادامه تحقیقات به کلانتری منتقل شدند. متهمان با اظهارات متناقض مدعی بودند اشتباهی دستگیر شده اند. در این مرحله سرگرد کورش زرده، رئیس کلانتری 13 که احتمال می داد متهمان سابقه دار باشند به تحقیقات از آنها ادامه داد تا این که معلوم شد این سه متهم از افراد سابقه دار بوده و در زمینه کلاهبرداری فعالیت دارند.

همزمان با شروع تحقیقات، مردی که برای پیگیری پرونده کلاهبرداری به کلانتری آمده بود با مشاهده متهمان آنها را شناسایی کرد و گفت: این سه نفر همان متهمانی هستند که از چندی قبل در جستجوی آنهاست.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان گفت: با مشخص شدن این موضوع ماموران به تحقیق از این مالباخته پرداختند که مشخص شد او ساکن تهران بوده و قصد خرید خودرو داشته که از طریق آگهی روزنامه با متهمان آشنا شده و آنها با فریب وی یک خودروی تصادفی را به جای خودروی سالم به او فروخته اند.

وی افزود: ماموران در بررسی این ادعا متوجه شدند، متهمان از حدود صد نفر کلاهبرداری کرده و تحت تعقیب پلیس تهران هستند. با مشخص شدن این موضوع روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و متهمان دوباره بازجویی شدند و به کلاهبرداری های سریالی با فروش خودروهای تصادفی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان گفت: تحقیقات از سه متهم حرفه ای و سابقه دار نشان می دهد آنان پس از آزادی از زندان، فعالیت های مجرمانه شان را از سر گرفته و با خرید خودروهای تصادفی به قیمت پایین و تعمیر این خودروها، آنها را به جای خودروی سالم می فروختند.

با اعتراف این سه متهم و با توجه به این که کلاهبرداری های متهمان در حوزه شهر تهران رخ داده بود، روز گذشته پرونده این افراد با عدم صلاحیت رسیدگی به دادسرای تهران ارسال شد تا تحقیقات تکمیلی از آنها انجام شود.

نفر چهارم این باند همچنان تحت تعقیب پلیس قرار دارد.

منبع جام جم آنلاین

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.