تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 764

چرا باید او را به زور به استقلال بیاوریم؟

بانک ورزش – باشگاه استقلال پس از انتخاب پرویز مظلومی به عنوان سرمربی، آرام آرام به سوی ثبات و آرامش گام بر می دارد. و البته در این میان هیات مدیره نقش بسیار جدی و مهمی را در این مساله ایفا می کند. در همین رابطه و مسائل روز این باشگاه پر طرفدار پایتخت، خبرنگار بانک ورزش گفتگویی با مسعود معینی یکی از اعضای تحصیلکرده و خوشنام هیات مدیره استقلال انجام داده است که با هم می خوانیم.

آقای معینی به تازگی صحبت هایی از سوی عباس کردنوری، دیگر عضو هیات مدیره باشگاه در مورد شما شده است و در مورد نیامدن علیرضا منصوریان به استقلال، شما را تا حدودی مقصر دانسته اند.

ببینید من از شما سوال می کنم. آیا اظهار نظر من در مورد آقای منصوریان غیر منطقی بود؟ ایشان چطور می گویند کار من فرا جانبی بوده است؟ قضیه منصوریان با باشگاه استقلال مانند این است که شخصی دختر زیبایی دارد و دوست ندارد او را به هر خواستگاری بدهد. چرا متوجه نیستیم؟ او آینده خوبی در مربیگری دارد و سرمایه مربیگری است. چرا باید او را به زور به استقلال بیاوریم؟ باور کنید من صلاح او را خواستم. اگر ایشان در هر باشگاهی جز نفت بود، ما او را با هر فرمولی که لازم بود به استقلال می آوردیم. دقت کنید که جدایی او در این شرایط از نفت به هیچ عنوان منطقی و درست نیست و به این باشگاه که تنها نماینده ما در آسیاست لطمه و ضربه می خورد. در این مورد خاص من نگاهی فراتر از مسائل رنگی داشتم. خواهش من این است که در اینگونه موارد منطقی تر نگاه کنیم و تصمیم بگیریم.

آیا شما از فرایند انتخاب سرمربی راضی بودید و اینکه تمامی اعضای هیات مدیره در این تصمیم گیری دخیل بودند؟

ما در انتخاب سرمربی تابع سیاستهای وزارت ورزش بودیم. در همین ماجرای آمدن اشتیماچ و بعد از آن پرویز مظلومی، در میان هیات مدیره بحث شد و نظراتی ارائه شد. در نهایت وزارت ورزش که در حال حاضر متولیان این باشگاه است مورد اطلاع قرار گرفت و در نهایت سیاست‌های مورد نظر وزارت و در راس آن آقای گودرزی اعمال شد. تاکید می کنم که به تمامی نظرات احترام گذاشته شد و در نهایت تصمیم بر این شد که یک سرمربی داخلی برای باشگاه انتخاب کنیم. بر خلاف بعضی از نظرات مطرح شده در رسانه ها به هیچ عنوان مسائل مالی دلیل اصلی عدم انتخاب اشتیماچ نبود. همانطور که می بینید اکنون پرسپولیس هم با برانکو با مبلغی قابل تامل قرارداد بسته است و مشکلی وجود نداشته است.

بحث دیگری که سعی کردیم اعمال کنیم پرداختن به جایگاه سرمربی تیم بود. به این منظور که در مورد مسائل فنی اوست که حرف نهایی را می زند.

با توجه به مسائلی که بر شمردید، آینده استقلال را در فصل پیش رو چطور ارزیابی می کنید؟

نظر من این است که استقلال به منظور کسب موفقیت احتیاج به تغییراتی در تفکر، شیوه مربیگری و بازیکنان دارد. اتفاقا در جلسه ای که با آقای مظلومی برگزار شد ایشان هم به این موارد اذعان داشتند. شما ببینید در تیم ملی ما هم آقای کی‌روش این کار را شروع کرده است و حتی تساوی در مقابل ترکمنستان با این بازیکنان جوان، هیچ ایرادی ندارد. در این راه باید به تفکرات سرمربی احترام گذاشت و او را حمایت کرد. زیرا در نهایت اوست که باید پاسخگوی مسائل فنی باشد. همانطور که پیش از این از آقای قلعه نویی هم حمایت شد.

در کنار ایشان هم مدیری فوتبالی قرار می گیرد و وظایف سرپرستی را انجام می دهد. حال یا آقای پورحیدری و یا شخص دیگری. ایشان به نوعی منتخب باشگاه و هیات مدیره هستند و تیمی را نیز در پشت سر خود دارد که کارهای پشتیبانی را انجام می دهند و باید کارها طوری پیش برود که سرمربی فقط دغدغه کارهای فنی را داشته باشد. نتیجه گیری من از این صحبت ها این است که ضمن اینکه باید از سرمربی حمایت لازم و کافی انجام شود، اما این درک به وجود بیاید که خود باشگاه و ماهیت آن از هر نام و جایگاه دیگری بالاتر است. با توجه به تمامی این موارد امیدواریم که استقلال به موفقیت برسد.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.