تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 778

فقط در مسابقات تنیس آزاد زیر 25 هزار دلار شرکت می کنیم

به گزارش وب سایت ورزش بانوان؛ فدراسیون تنیس ایران بعد از گرفتن مجوز حضور محجبه بانوان راکت به دست در مسابقات آزاد و بین المللی به اعزام تیم ملی بانوان به مسابقات بزرگ است البته با توجه با پائین بودن رنکینگ جهانی بازیکنان ایرانی نمی توانند در مسابقات گرنداسلم حاضر شوند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تنیس ایران گفت: مشکلی در اعزام تیم ملی تنیس بانوان به مسابقات برون مرزی نداریم، اما می توانیم در مسابقات با جوایز زیر 25 هزار دلار شرکت کنیم، چون سطح بانوان کشورمان باید به جایی برسد که انگیزه و خودباوری شرکت در مسابقات بزرگ و گرنداسلم را داشته باشند.

وی افزود: به یکباره نمی توانیم در مسابقات گرنداسلم شرکت کنیم و پیشرفت را باید به صورت پلکانی آغاز کنیم. باید مسابقات کوچک را تجربه کرده و سپس پای در میادین بزرگ بگذاریم.

مهرافزا منوچهری مسابقات فدکاپ را مثال می زند که تیم ملی از رتبه یازدهمی به هفتمی صعود کرد و اظهار داشت: باید در مسابقاتی شرکت کنیم که دسترسی به مدال آسان باشد. به همین منظور تیم ملی اواخر مردادماه به مسابقات جونیور در اردن اعزام می شود. تیم اعزامی زیر 18 سال و همان تیم ملی بزرگسالان است که حضور در این رقابتها را تجربه می کند.

وی درعین حال به تحول در تنیس بانوان اشاره کرد و گفت: به دنبال ایجاد تحول هستیم و برای این کار باید تنیس را از پایه آغاز کرده و مربی خارجی استخدام کنیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تنیس همچنین درخصوص انتخاب فرناز فصیحی به عنوان مربی تیم ملی تنیس زیر 18 و بزرگسالان و کنار گذاشتن ندا نوریان، مربی باسابقه تیم ملی خاطرنشان کرد: برای انتخاب مربیان تیم ملی از حدود دو ماه گذشته از مربیان برنامه خواسته بودیم که خانم نوریان برنامه نداد و به این ترتیب در ترکیب کادر فنی نیست.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.